DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Öğretmeninin ilgisiyle hayata tutunacak

Öğretmeninin ilgisiyle hayata tutunacak

7 Yıl Önce
2015-05-28 13:25:59
Diyarbakır'da, 2,5 yaşındayken "kronik miyeloid lösemi" hastalığına yakalanan 7 yaşındaki Zeynep Kaçar, öğretmeninin girişimleriyle başlatılan yardım kampanyası sayesinde, ilik nakli için Antalya'ya geldi.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Metin-Safinaz Kaçar çiftinin üçüncü çocukları olarak dünyaya gelen Zeynep Kaçar'a, 2,5 yaşındayken yorgunluk, kilo kaybı gibi şikayetlerle gittiği hastanede ender görünen "kronik miyeloid lösemi" teşhisi konuldu.

Hastalık nedeniyle küçük çocuğun ilaç tedavisine başlandı. Sağlığına kavuşması için ilik nakli olması gereken küçük Zeynep'in ailesinin değerleri, uyumlu çıkmadı. Bunun üzerine küçük Zeynep, Sağlık Bakanlığınca ilik bekleyen hastalar listesine alındı.

Küçük Zeynep'in hayatı, 7 yaşına gelip okula başlamasıyla değişti. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Arzu Zengin, hastalığını öğrenince Zeynep ile adeta kardeşi gibi ilgilenmeye başladı. Bu sırada Almanya'dan Zeynep'e uygun ilik bulunduğu haberi geldi.

Öğretmen Arzu Zengin, arkadaşları arasında para toplayarak, maddi durumu iyi olmayan Zeynep ve ailesini tetkikler için Ankara'ya gönderdi.

İliğin uyumlu olması üzerine bu kez tedavi masrafları için yine Arzu Zengin'in girişimleriyle Ergani Kaymakamlığı yardım kampanyası başlattı. Aile adına açılan banka hesabına yardımseverler tarafından 98 bin lira yatırıldı.

Aileye, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yardımda bulundu.

- Öğretmeniyle Antalya'ya geldi

Zeynep, ilik nakli için öğretmeni ve ailesiyle birlikte Akdeniz Üniversitesi Hastanesine geldi. Tetkikleri yapılan Zeynep'in bir süre hastanede tedavi göreceği belirtildi.

Zeynep'in yanından bir an olsun ayrılmayan öğretmeni Arzu Zengin gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencisinin durumunu öğrendiğinde çok üzüldüğünü söyledi.

Ailenin maddi durumunun yetersiz olduğunu dile getiren Zengin, "Ailenin Ankara'ya gitmek için bile parası yoktu. Çocuğun gözümün önünde eriyip gitmesine dayanamazdım. Onu kardeşim olarak görüyorum. Elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum. İnşallah ilik nakli olacak ve sağlıklı bir şekilde okulumuza geri döneceğiz" dedi.

Öğretmeninin elini hastanede hiç bırakmayan Zeynep Kaçar ise "Öğretmenim ablam gibi. Onu çok seviyorum. Onun desteğiyle umarım sağlığına kavuşacağım" ifadesini kullandı.

Büyüyünce doktor olmak istediğini anlatan küçük Zeynep, doktorluğu çocukları iyileştirmek için istediğini kaydetti.

Anne Safinaz Kaçar da öğretmenlerine minnettar olduklarını vurgulayarak, "Öğretmenimize ve yardım eden herkese çok teşekkür ediyoruz. İlik naklinin yapılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarım kızım sağlığına kavuşacak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş