DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Netanyahu: İran Orta Doğu'yu fethetmek istiyor

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, ABD hükümetinin İran'a yeni yaptırımlar uygulama kararı almasını olumlu karşıladığı söyleyerek, İran'ın nükleer programının dünya için tehdit olduğunu savundu.

5 Yıl Önce
2017-02-06 17:40:09

İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüşmek için gittiği Londra'da açıklamalarda bulunan Netanyahu, İran'ın Orta Doğu'yu fethetmeyi amaçladığını ve "dizginlenmesi gerektiğini" iddia etti.

Netanyahu: "İran, Orta Doğu'yu fethetmek istiyor; Avrupa'yı, Batı'yı ve dünyayı tehdit ediyor. Peş peşe provokasyonlar yapıyor" ifadesinde bulundu. İsrail Başbakanı, "Sorumluluk sahibi milletlerin de ABD'nin izinden gitmesi" ve yaptırım uygulaması çağrısında bulundu

İngiliz hükümet sözcülüğü de konuyla ilgili olarak, "nükleer gücün dikkatle gözetim altında tutulması önemli" diyerek, "İran'ın nükleer silah elde etmesi olasılığının ortadan kaldırılması gerektiğini" belirtti.

BALİSTİK FÜZE PROGRAMINA VE DEVRİM MUHAFIZLARINA YAPTIRIM

Geçtiğimiz cuma günü Amerikan yönetiminin açıkladığı yeni yaptırımlar, İran'ın balistik füze programıyla bağlantısı olan 25 şahsa ve şirkete karşı ekonomik engel konulmasını öngörüyor. Yaptırımlar, İran'ın 'Devrim Muhafızları' birliklerine destek sağlayanları da içeriyor.

İran'ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği balistik füze denemesi için ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, "provokatif hareket" değerlendirmesinde bulunmuş, yaptırımları imzalayan Başkan Trump da İran'ın "uslu durmadığını" söyleyerek, yaptırım kararını cuma günü Oval Ofis'te imzalamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Put Kıran

Hadi hep beraber kitap ehli kardeşimizle birlikte 40 yıldır filistin davasını ayakta tutan tek Müslüman ülkeye saldıralım sonrada üç maymun filminde başrolü kapalım. nede olsa bütün dünyaya İslamı baş kesen caniler topluluğu, ülkemizide bu canilerin can yeleği olarak tanıttık bu rolde ançak bize yakışır.

mevlit

Seninle aynı fikirde çok islamcı var,bizim ülkemizde!gözün aydın olsun.

:)

Iran dünya için tehlike peki İsrail ABD ve Rusya tehlikeli değil mi? Hepiniz aynısınız isimlerin sadece farklı. İnsanlık tarihinin yüz karasısınız.

salih 34

yahu çok konuşma tepende iran var.. en ufak bir yanlışında sınırında 4000 füzesi var iranın. abd yi gaza getirme, afganistan ve ırak'daki abd conilere acı biraz ! ...diye yazıyor farsnews.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş