SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

NATO'dan Türkiye'nin Balkan ülkelerine yardımına ilişkin açıklama:

'Türk inisiyatifi, müttefiklerin Kovid-19 pandemisiyle mücadelesinin en son örneği'

NATO'dan Türkiye'nin Balkan ülkelerine yardımına ilişkin açıklama:
9.4.2020 17:00:29
NATO, Türkiye'nin Balkan ülkelerine yaptığı yardımlara ilişkin, "Türk inisiyatifi, müttefiklerin Kovid-19 pandemisiyle mücadelesinin en son örneğidir." değerlendirmesinde bulundu.

NATO'dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından Kovid-19 ile mücadele kapsamında Kuzey Makedonya, Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan ve Kosova'ya tıbbi malzeme sağlandığı belirtildi.

Maske, tulum ve test kitlerinden oluşan malzemelerin Ankara'daki Etimesgut Hava Üssü'nden Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir askeri uçakla gönderildiğine değinilen açıklamada, kargoların üzerinde Hazreti Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var." sözünün yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek'in NATO'nun Avrupa-Atlantik Afet Yanıt Koordinasyon Merkezi (EADRCC) aracılığıyla yardım talebinde bulunduğu anımsatılarak, "Türk inisiyatifi, müttefiklerin Kovid-19 pandemisiyle mücadelesinin en son örneğidir." ifadeleri kullanıldı.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  İrfan Gençer / 10.4.2020 03:33:44
  NATO, Senin Atatürk ve RTE ın resimlerini hedef tahtası yaptığını unuttuğumuzu sanma...!
  / 9.4.2020 23:55:21
  Dunyanın 93 ulkesi yardım istiyor bize menfati olan ulkelere yarfım edelim öncelik türkü cümhürite sonra afrika en son avrupa bana göre avrupa ya yardım etmememiz gerekir avrupa galleş bir toplu nato hikaye yunistanı silahlandırıyolar uyuma türkiyem
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR