DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Nasrallah'tan İsrail'e: Nükleer reaktörü sökün, eylemlerimiz konuşur

Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail’in Dimona’daki nükleer santralini vurabilecekleri tehdidinde bulundu.

5 Yıl Önce
2017-02-17 10:43:24

Nasrallah ayrıca, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ABD Başkanı Trump'la yaptığı görüşmenin İsrail ile Filistin arasındaki barış sürecini ölümünün bir sinyali olduğunu söyledi.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah bir kez daha televizyondan canlı yayınlanan konuşmasıyla destekçilerine seslendi.

Daha önce İsrail'in kuzeyindeki Hayfa kentinde bulunan amonyak tankını tehdit ettiklerini hatırlatan Nasrallah, “İsrail'e sadece amonyak tankını boşaltmalarını değil aynı zamanda Dimona'daki nükleer reaktörü sökme çağrısında bulunuyorum. Askeri kapasitemiz İsrail'i ve onun yerleşimlerini vurmaya yeter” dedi ve ekledi: “İsrailliler, tehditlerimiz ve kapasitemiz konusunda ciddi olduğumuza ve eylemlerimizin konuşacağına inanmalı.”

Nasrallah geçen yıl yaptığı bir konuşmada Hayfa'daki amonyak tankını vurma tehdidinde bulunmuş ve olası bir saldırının nükleer bomba saldırısıyla eş bir etkiye yol açacağını belirtmişti. Geçen hafta kentteki yerel bir mahkeme güvenlik tehdidi nedeniyle tankın boşaltılmasına onay vermişti.

'NETANYAHU-TRUMP GÖRÜŞMESİNDEN ÇIKANLAR, MÜZAKERELERİN YARI RESMİ ÖLÜM İLANI'

Öte yandan Nasrallah, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki buluşması hakkında da açıklamalar yaptı. “Netanyahu ile Trump arasındaki görüşmeden çıkan şeyden sonra, dün müzakerelerin ölümünün yarı resmi şekilde ilan edildi desem abartmış olmam” ifadelerini kullandı.

İsrail'in 1982 yılında başkent Beyrut'a kadar uzanan işgali, 1985'te kademeli olarak ülkenin güneyine doğru çekildi. Bu tarihten itibaren İsrail'le çeşitli tarihlerde karşı karşıya gelen Hizbullah'ın son olarak Temmuz 2006'da İsrail ile karşı karşı gelmesi Lübnan'ın güneyini ağır yıkıma uğratmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Abdullah

Pers uşağından pers palavrası...Abd ve rusya son yıllarda özellikle son beş altı ayda Suriye de mücahit muhaliflerin onlarca liderine suikast yaptı ve şehit etti sorarım yorum yapan murat ve benzeri irancılara sözde düşman olan hizbulesedin liderlerine neden suikast yapmaz.. üstelik yıllarca iran ve avaneleri Siyonist

Murat

2006’da sünni Filistinlileri parçalayan kuduz köpeğe taş atıp kendi üzerine çeken ve çok ağır bedeller ödeyen Hizbullah boş iftiralarla kirletilebilecek bir hareket değildir. Siyonistlerin maşalığını yapıp hastanelerinde tedavi olan tekfirci cinayet şebekeleri için elbette ciddi bir tehdittir.

bumerank

bu şeytanın taraftarını israilin yok etmesi bir müslüman olarak beni hiç üzmez bu hain ve fasık şia topluğu allahın lanetiyle karşılaşır inşaallah

yahya

murat denilen sii ajani bosuana ugrasma. suriye meselesinde hizbusseytanin rolü belli oldu. maskeler düstü. artik size kimse inanmaz. siz ancak müslümanlarin kanini akitirsiniz

hasan sadme

Katiller ne zaman konuşulur biliyor hain Nasrallah havlayarak yalakaligini gösteriyor. Buradaki siisever zalimsevicilerde parlatma vazifesindeler

Emil

Hepsi yalan palan sözler.İsraili vurmak isteseydi İran vururdu.Bu hizbullah denen örgüt sadece iranın makenası.kadın çoçuk katl etmekden başka bir işler gelemez ellerinden.şu ana kader öldürdükleri kadın,çocuk sayısının sayı hesabı yok.üstelik rusla bir olup müslümanları katl ediyorlar.

Abdullah

Hizbüşşeytanın lideri nasreşşeytan nediyor anlamadım Suriyede hizbüşşeytanın mazlum Müslümanları katlettiğini net görüyoruz gerisi palavra

kenan onur

HİÇBİR ASKERİ PLAN önceden söylenmez bu açıklamalar boş

Şeyh Üsame

Kur'an ve Sünneti Resülden önce kendi yanında, grubunda, Hizbinde, kavminden, mezhebinde, sponsoru olanların davasını güden bu ümmet felaha eremez. İslam Süslü ve soslu lakirdilarla Ümmeti Aldatma hikayeleri bunlar.

Vatansever

Yaw he he. Bu adam aslında Abd'yi yok eder. İran ulağı bu müslüman bebek ve kadın katliamcısı sadece zalimle birlikte sünni müslümanları katletmeyi bilir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş