DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MÜSİAD'dan Batı Balkanlar açılımı

MÜSİAD ile Makedonya, Arnavutluk ve Kosova ekonomi odaları arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla iyi niyet protokolü imzalandı.

5 Yıl Önce
2016-10-22 11:21:01

MÜSİAD ve Makedonya Ekonomi Odası tarafından Üsküp'te düzenlenen Türk-Balkan İş Forumu'nun ardından düzenlenen imza törenine MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Makedonya Ekonomi Odası İcra Direktörü Jelisaveta Georgieva, Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu ve Arnavutluk Ekonomi Odası Başkanı Nikolin Jaka katıldı.

Olpak, burada yaptığı açıklamada, bölgedeki ticaret, ekonomi ve sanayi odalarının düzenlenen Türk-Balkan İş Forumu'na katılımının önemine işaret ederek, "Bu MÜSİAD'ın bölgedeki etkisinin başladığının göstergesidir." dedi.

İş forumunun Makedonya ekonomisine büyük destek vereceğine inancını dile getiren Olpak, "Bu noktada, MÜSİAD'ın İstanbul'daki genel merkezi ve dünyanın her yerinde bulunan büyük ağı ile birlikte Makedonya'da ve bölgedeki işadamlarına yardımcı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kosova Ticaret Odası Başkanı Gerxhaliu, Türkiye'nin Kosova için çok önemli bir partner olduğunu belirterek, bunun sadece ekonomik işbirliğine dayanmadığını, aynı zamanda siyasi ve stratejik işbirliğinde de önemli rol oynadığını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş