SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKorona VirüsGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Mülteciler, akın akın sınır kapılarına gidiyor

Mülteciler, akın akın sınır kapılarına gidiyor

İdlib saldırısının ardından, Türkiye’nin göçmenlere ‘açık kapı politikası’ uygulayacağı haberini duyan göçmenler sınır kapılarına akın akın gelmeye başladı. İstanbul’da da birçok noktadan göçmenler minibüs ve taksilerle Edirne'ye gidiyor.

Mülteciler, akın akın sınır kapılarına gidiyor
28.2.2020 10:39:25

496674Image1

İdlib saldırısının ardından, Türkiye'nin göçmenlere ‘açık kapı politikası' uygulayacağı haberini duyan göçmenler sınır kapılarına akın akın gelmeye başladı. 

Göçmenler, Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmek istediklerini dile getirerek, sınır bölgesine yürüyor.

Türkiye'nin göçmenlere 'açık kapı politikası' uygulayacağının duyulmasının ardından Edirne'de gece yarısından itibaren Avrupa ülkelerine geçmek isteyenlerin hareketliliği yaşanmaya başladı.

280220201046517950525

Sabaha karşı aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 300 göçmen, Yunanistan'a gideceklerini belirterek, Karaağaç Mahallesi'nden Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı'na yürüdü.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ise bir grup göçmen, Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'na yürüdü.

Kapıkule'de yaşanan yoğunluk üzerine bazı göçmenler, yolların dışında tarlaları kullanarak, Yunanistan'a gitmek için Pazarkule Sınır Kapısı'na yöneldi. Tarlalar ve ara yolları da kullanan göçmenlerin sınıra yürüyüşü sürüyor

İstanbul'da da birçok noktadan göçmenler minibüs ve taksilerle Edirne'ye gidiyor.

DHA'nın haberine göre; İstanbul'daki birçok ilçede yaşayan farklı ülkelerden göçmenler Edirne'ye gidiyor. Türkiye'nin sınır kapıları açtığı söylentileri üzerine Zeytinburnu'nda toplanan göçmenler, tuttukları minibüsler ve taksilerle Edirne'ye doğru yola çıktı.

280220200928267958112

MÜLTECİLER AYVACIK KIYILARINA GELMEYE BAŞLADI

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerinden Yunanistan'ın Midilli Adasına lastik botlarla geçmek isteyen mülteciler, Türkiye içindeki ve İdlib'den gelmesi muhtemel yeni göçmenlerin kara ve deniz yoluyla Avrupa'ya geçmesine engel olunmayacağı haberleri üzerine Ayvacık sahillerine gelmeye başladı.

İZMİR'DE GÖÇMEN HAREKETLİLİĞİ

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin Mehmetçiğe saldırısının ardından, Türkiye'nin ‘açık kapı politikası' uygulayacağı haberini duyan göçmenler, Dikili sahiline geldi. Hareketli saatlerin yaşandığı Dikili'de sabahın erken saatlerinde sahillere gelen 160 göçmen, Yunanistan'a geçmek için toplanmaya başladı. Lastik bot almak için kendi aralarında para toplayan göçmenler, satın aldıkları botların sahile gelmesinin ardından Yunanistan'a doğru yola koyulacak.

Kaynak: https://www.dha.com.tr/

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

yardımcı / 28.2.2020 11:01:23
türkiye doğu ile batı arasındaki köprü vazifesini hemen yerine getirsin. bütün gariban göçmenlere destek verip istihbarat ve ulaşım imkanı sağlaması gerekir. bu saatten sonra göçmen tutmanın mantığı yok.herkes göçmenlere yardımcı olsun. bütün sivil toplum kuruluşları harekete geçsin.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR