Müezzinoğlu'ndan yeni hükümet açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni hükümetin bayramdan önce kurulmasının pek mümkün olmadığını belirtti.

10.07.2015 16:39:56

Bursa'nın İznik ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bayramdan önce koalisyon hükümetinin kurulmasının mümkün olmadığını söyledi.

Bayramdan önce sadece ilk görüşmelerin gerçekleşeceğini belirten Müezzinoğlu, "1. turdan sonra Davutoğlu, diğer partilerle yaptığı görüşmeleri partimizin Merkez Yürütme Kurulunda istişare edecektir. Bunun sonucunda ikinci turda ilk olarak hangi partiyle görüşüleceği ortaya çıkacaktır. Bayramdan sonraki 10 gün içinde bu görüşmeler gerçekleşir. Görüşmeler olumlu olursa 2. ve 3. tur gelir. Olumlu seyretmezse parti olarak ne olacağına karar verilecektir. Sonucun ne olacağını şu an hiçbir siyasi partinin genel başkanı bilemediği gibi Davutoğlu da bilemez. Neticede karşılıklı iyi niyetli görüşmeler ve ülke sorunlarına çözüm sunulmasıdır" diye konuştu.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Emekliye bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği sorusu üzerine Müezzinoğlu, “Biz emeklimizle, memurumuzla, vatandaşımızla hep bir arada yürüyen bir hükümetiz. Çok müjdeli bir hayattan ziyade, çok istikrarlı bir yönetimi merkeze aldık. Yönetimlerde istikrar varsa hastamız, engellimiz, yaşlımız ve emeklimiz yarınlarına ait hesap ve planlarını yapar. AK Parti bunun kazanımlarını 13 yıldır bu ülkeye gösterdi. İstikrarsızlığın bedellerini yaşayan bir millete, istikrarın ne olduğunu gösterdi. Millet olarak en büyük korkumuz şu anda istikrar tereddüdüdür. İstikrar varsa gelişmeler devam eder, yoksa yarınımızın ne olacağı konusunda hepimiz tereddüt yaşarız" dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)