DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli İttifiak'ın Isparta mitingi

Milli İttifiak'ın Isparta mitingi

29.05.2015 21:34:08
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz" dedi.

Kamalak ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halkı selamlayarak, vatandaşların üzerine gül serpti.

Kamalak, mitinde yaptığı konuşmada, Milli İttifak'ın milletin bütün sorunlarını çözmek için göreve geleceğini söyledi. Isparta'nın diğer Anadolu şehirleri gibi sürekli göç verdiğini dile getiren Kamalak, insanların karnını doyuracak iş bulamadığını savundu.

Güçlü Türkiye isteniyorsa Saadet Partisi'ne oy verilmesi gerektiğini öne süren Kamalak, şöyle konuştu:

"Siz bizi tanıyorsunuz. Bizi ağır sanayi hamlelerinden biliyorsunuz. Edirne'den Kars'a kadar Anadolu'yu donatan fabrikalardan biliyorsunuz. Bizi, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan biliyorsunuz. Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz. Biz yapamayacağımız bir şeyi söylemeyiz. Söylediğimiz her şeyi de Allah'ın diratiyle başarırız."

Kamalak, iktidar olmaları halinde asgari ücretten vergi alınmayacağını, en düşük işçi maaşının bin 500 lira olacağını, çiftçiye mazotun 1 liradan verileceğini, kredi kartlarının faizlerinin silineceğini dile getirdi.

- "Ben lafa bakamam icraata bakarım"

Destici ise ülkedeki manevi çöküntüye, ahlaki yozlaşmaya, milli kopuşa isyan olarak, gelir dağılımındaki adaletsizliğe karşı durmak için yargıda adaleti sağlamak, herkese adalet ve herkesin adalet önünde eşit olacağı bir Türkiye için "ittifak" dediklerini ifade etti.

Türkiye'nin halen darbe yasası ile yönetildiğini, daha önceki iktidarların söz vermesine rağmen darbe anayasasını değiştirmediklerini kaydeden Destici, "3 seçim milleti aldattılar. Şimdi yetki verirseniz demokratik sivil anayasa yapacaklarmış. Yapmayacaklar, bu millet artık size kanmayacak. Bu milleti artık aldatamayacaksınız. İyi niyetini, duygularını, inançlarını, dindarlığını istismar ettiniz artık istismar edemeyeceksiniz" diye konuştu.

Siyaset meydanında kayıkçı kavgası yaşandığını savunan Destici, şöyle devam etti:

"Bugün PKK ile onun uzantısı HDP ile iktidar arasında kayıkçı kavgası var. Aslında bunlar anlaştılar. Çözüm süreci adı altında pazarlık ve müzakere süreci yürütüyorlardı. Hem Cumhurbaşkanı, hem Başbakan, Selahattin Demirtaş için ne diyor? '50 kişinin ölümüne neden oldun' diyor. Yasin Börü'yü örnek gösteriyor. Ben de soruyorum siz bostan korkuluğu musunuz? 50 kişinin ölümüne neden olan adam orada nasıl elini kolunu sallayarak geziyor? Siz bu devleti yönetmiyor musunuz? Siz bu devletin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı, Savunma Bakanı değil misiniz? Madem meydanlarda çıkıp halkın karşısına 50 kişinin ölümünden sorumlu diye gösterdiğiniz bir adamla ilgili niye cezai bir süreç başlatmıyorsunuz? Niye bunu seçim meydanlarında malzeme ediyorsunuz? Ben sizin söylendiğinize inanmıyorum. Ben lafa bakamam icraata bakarım."

Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Destici, iktidarda geldiklerinde Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini, Almanya Cumhurbaşkanı'nın yetkilerine indirerek çift başlılığı kaldıracaklarını söyledi.

Destici iktidara geldiklerinde 12 milyon ev hanıma 300 liralık aylık, çocuk başına 100 lira vereceklerini, okullarda öğle yemeği ve servisin bedava olacağını, çalışan, emekli ayrımı yapmadan herkese iki bayramda ikramiye vereceklerini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M.N.A

Aslinda bazen sayin Bahçeli'ye hsksizlik yapıyorum sayın bahçeli hükümet olma konusunda kötü tecrübesi olduğu için tekrar hükümet ortağı olup Ülkeyi mahvetmek istemiyor onun için işi yokuşa sürüyor tekrar ülkeye 50 milyar dolarlık kazik atmak istemiyor buda fena değil

Görüş Bildir Bizimle Paylaş