SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Meteorolojiden İmamoğlu’nun suçlamalarına tepki

Meteorolojiden İmamoğlu’nun suçlamalarına tepki

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'daki sel felaketinden bir gün sonra tatilden dönen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 'Hata meteorolojide' ithamına, basın açıklaması ile cevap vereceğini duyurdu.

Meteorolojiden İmamoğlu’nun suçlamalarına tepki
18.8.2019 16:29:42

İstanbul'daki sel felaketinden bir gün sonra tatilden dönen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Meteorolojiyi suçladı.

"Meteoroloji'den ikaz çok gecikmiş. Orada bile 'orta şiddetli bekleniyor.' diye rapor edilmiş." diyen İmamoğlu, tatilde olduğu için kendisini eleştirenlere de "Bu konunun en basit kısmı. Nedir bu? Birisi onu demiş, bunu demiş. Boş konuşan boş konuşuyor zaten. İmamoğlu neden tatildeymiş? Bak sen. Bizim tatilimiz de şeffaf." diyerek cevap verdi.

Halbuki Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 17 Ağustos tarihinde sel felaketine ilişkin ilk uyarısını 10:14'te yapmış, gün boyunca da uyarılarına devam etmişti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri Ekrem İmamoğlu'nun, 'Hata meteorolojide' ithamına itiraz ettiklerini belirterek, İmamoğlu'nun sözlerine ilişkin bir basın açıklaması düzenleyeceklerini bildirdi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR