DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Meteoroloji: Son 30 yılın sıcaklık rekoru kırılacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcaklıklar konusunda uyardı! Bu kapsamda önlem alması gereken vatandaşların öğle saatlerinde dışarı çıkmaması gerekiyor. Bol sıvı tüketilmesi gerekirken, çıkıldığında ise şemsiye kullanılması öneriliyor. Zira tahminlere göre son 30 yılın sıcaklık rekoru kırılacak!

5 Yıl Önce
2017-06-28 08:21:21

Uzmanlara göre cumadan sonra İstanbul'un 40 dereceyi, Antalya'nın 42 dereceyi, İzmir'in 37 dereceyi, Adana'nın da 39 dereceyi görecek.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini bildiren uzmanlar Hürriyet'ten Meltem Özgenç'e şunları söyledi:

İSTANBUL VE ANTALYA YANACAK

“İstanbul'da hava sıcaklığı şu anda 34 derece, İzmir'de 37, Ankara'da 33, Antalya'da 32 derece. Bu sıcaklıklar bile yüksekken, cuma gününden itibaren sıcaklıklar artacak. Örneğin pazar günü sıcaklıkların İstanbul'da 40 dereceye, Ankara'da 37, Adana'da 39, Antalya'da 42 dereceyi bulması bekleniyor. Mevsim normallerinde olan tek yer Karadeniz kıyı kesimi. Özellikle İç Anadolu'da, başta Ankara olmak üzere son 30 yılın sıcaklık rekorlarının kırılması bekleniyor.”

Aşırı sıcaklar ve düşük nem oranları sebebiyle özellikle Antalya ve Muğla'da çarşambadan itibaren orman yangınlarına karşı çok dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

4 GÜN SORNA DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Tahminlere göre çöl sıcaklıkları denilen bu sıcaklıklar en fazla 4 gün devam edecek. Falat 30'lara tekrar bir dönüş olamayacak. Dereceleirn en fazla 1-2 derece düşeceği belirtiliyor

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş