DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mehmet Görmez'den TRT'nin Kuran yarışmasına tepki!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, TRT'de yayınlanan Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması eleştirerek, 'Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir' dedi.

5 Yıl Önce
2017-06-07 16:28:49

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 12 Haziran'da başlayacak ve iki ay sürecek yaz Kur'an kursları eğitim dönemi öncesinde görev yapacak din görevlilerine ve Kur'an kursu öğreticilerine seslendi.

Konuşmasında, TRT'de yayınlanan Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nı eleştiren Görmez şunları söyledi:

"Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz. Sadece şunu söylerim. Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir. Kuran bir hayat kitabıdır. Hem de en müstakim yola, en salam yola sizi götürmek için nazil olmuş bir kitaptır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (2)

müslim

şarkı yarışması jurilerinden bir farkları yok;edepsizlk,ahlaksızlık bel altı espriler.

Abdulkadir Osmanoğlu

Olmadı sayın Mehmet Görmez. Dediğiniz hakikatleri o salonda bulunan her bir fert ve bu ahlak bilmektedir. Yarışma hiç bir haliyle Kur'an'ı güfte mesabesine indirmiş değil. Kaldı ki Kur'an hakkında çıkışınız yarışmaya değil Kur'an'ın kanunlarının hilafetine hareket edenlere olmalıdır. Size demezler mi şimdi mi uyandınız Kur'an'ın bir hayat kitabı olduğu gerçeğine.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş