DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Libya uçakları Hafter’e bağlı hava üssünü vurdu

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümetine (UMH) bağlı savaş uçakları, Trablus’a saldıran Hafter'e bağlı birliklerin kontrolündeki El-Vutye Hava Üssü'nü vurdu.

3 Yıl Önce
2019-04-08 07:39:25

Libya El-Ahrar televizyon kanalının askeri kaynaklara dayandırdığı haberine göre, UMH'ye bağlı savaş uçakları Vutye Hava Üssü'ne hava saldırısı düzenledi.

Hafter'e bağlı güçler, ülkenin batısında ele geçirdikleri tek hava üssü Vutye'yi kullanarak Trablus'taki UMH'ye bağlı güçlere hava saldırısı düzenliyor.

Başkent Trablus'a güneybatı yönünde 130 kilometre uzaktaki Vutye Hava Üssü'ne düzenlenen hava saldırısına ilişkin Hafter tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Halife Hafter, 4 Nisan'da Trablus'u ele geçirmek için saldırı başlattıklarını açıklamıştı.

UMH'ye bağlı birliklerin Sözcüsü Muhammed Kanunu, Hafter'e bağlı güçlere karşı UMH'nin "Burkan al-Gadab (Öfke Volkanı)" operasyonunu başlattığını bildirmişti. .

YORUMLAR (1)

hakan

General hafter libyalı emeklilikten sonra abd vatandaşı(!) olmuş,kaddafiden sonra abd nin emperyal amaçları için her türlü oryantasyondan geçirilerek libyada kaos ve kıyım için görevlendirilmiştir,Mevcut hükümet birleşmiş milletler tarafından tanınmış bir hükümet(abd de dahil)ancak hafter trablusu ele geçirmek için kıyım yapıyor kim için acaba tabiki kendisini görevlendirenler için,dış işleri bakanı utanmadan ve dünyanın gözü önünde yalan söyleyerek harekatın durdurulmasını istiyor,İşte bizim yıllarca kucağında oturduğumuz stratejik müttefikimiz,

Görüş Bildir Bizimle Paylaş