SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Kuzey Kore’den, ABD’ye ‘Roket Adam’ sitemi

Kuzey Kore’den, ABD’ye ‘Roket Adam’ sitemi

Kuzey Kore Halk Ordusu Genelkurmay Başkanı Pak Jong Chon, ABD Başkanı Trump'ın Londra'daki NATO zirvesinde liderleri Kim Jong-Un için kullandığı, 'Roket Adam' lakabını tekrar kullanmaya başlamasından rahatsızlık duyduğunu açıkladı.

Kuzey Kore’den, ABD’ye ‘Roket Adam’ sitemi
5.12.2019 15:33:54

Kuzey Kore Halk Ordusu Genelkurmay Başkanı Pak Jong Chon, ABD Başkanı Trump'ın Londra'daki NATO zirvesinde liderleri Kim Jong-Un için kullandığı, "Roket Adam" lakabını tekrar kullanmaya başlamasından rahatsızlık duyduğunu açıkladı.

CNN International'ın aktardığına göre Pak'ın açıklamalarının Kuzey Kore'nin müzakereler konusunda ABD'ye bu yıl sonuna kadar verdiği sürenin sonuna yaklaşırken gelmesi dikkat çekti.

NATO zirvesinde konuşan ABD lideri Trump, 2017'de Washington-Pyongyang geriliminde Kim Jong-Un için kullandığı "Roket Adam" lakabını tekrar kullanmaya başladı. Trump ayrıca, "Biz dünyanın en güçlü ordusuna sahibiz ve açık ara farkla dünyanın en güçlü ülkesiyiz. Umut ediyorum bunu kullanmak zorunda kalmayız, ama gerekirse kullanırız" dedi.

Pak, Trump'ın bu yorumlarının Pyongyang'ı ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti.

Geçen haftalarda Kuzey Koreli bir dışişleri yetkilisi, "ABD'ye Noel hediyesi olarak ne yollayacağımızı kendileri karar verecek" diyerek Washington'u üstü kapalı bir şekilde tehdit etmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR