DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

7 Yıl Önce
2015-05-29 00:14:31
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'de seçime iki partinin girdiğini, birinin AK Parti, diğerinin kaos, eski Türkiye partisi olduğunu belirtti.

Adana'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Çelik, toplantıda, önümüzdeki seçimlerden bir koalisyon hükümetinin çıkması halinde Türkiye'nin bir ekonomik krizle karşılaşacağını vurguladı.

Gündeme koalisyon senaryolarının getirildiğini ifade eden Çelik, "2001 yılında Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Devlet Bahçeli'nin beyanatlarına bakın. 'Devlet artık iflas etmiştir' diyorlar. Bugün yine koalisyon senaryolarını gündeme getiriyorlar. CHP'nin ve MHP'nin tek başına iktidar olma şansı yok, HDP'nin zaten yok. Ne yapacaklar? Yine bir koalisyon senaryosunun peşinde koşuyorlar. Üçü tek parti haline geldi, Türkiye'de seçime sadece iki parti giriyor, biri AK Parti, diğeri kaos partisi, eski Türkiye partisi" ifadesini kullandı.

"Bu eski Türkiye partisinin üç tane genel başkanı var" diyen Çelik, şöyle devam etti:

"Bu partiye sabahleyin Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık yapıyor, öğlen Devlet Bahçeli, öğleden sonra da Selahattin Demirtaş. Hepsinin ortak noktası Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye, Ahmet Davutoğlu liderliğinde AK Parti'nin birinci olmadığı bir Türkiye. Bunun sonucu üç ay sonra Türkiye'nin çok büyük bir krizle baş başa olmasıdır. Üstelik bu sefer gelecek olan kriz, Allah korusun tabi bunlara hiçbir zaman bu millet yol vermez ama 2001 krizinden daha beter olur. Çünkü 2001 krizinde dünyada kriz yokken bunlar memleketi bu kadar batırdılar. Şimdi bir de dünyada kriz var. Dünyadaki krizle bunların krizi birleştiği zaman bu gök kubbe başımıza yıkılır bizim. Bütün bu söylediklerinin ne hesabı var ne kitabı var ne de hayatta başardıkları bir iş."

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana ziyareti

Çelik, Adana'da birik beraberlik olsun diye Adana'ya daha çok hizmet gelsin diye seçimden sona hiçbir parti ayırt etmeksizin bütün belediyeleri ziyaret ettiğini, seçimden sonrası artık birlik beraberlik içinde Adana'ya hizmet etme meselesi olduğu için her toplantıda beraber olmaya çalıştığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana'ya yapacağı ziyarete de değinen Bakan Çelik, şunları kaydetti:

"Ama Büyükşehir Belediye Başkanı çıkıp da 'Cumhurbaşkanı Adana'ya gelemez' dediği zaman ben de ona 'Haddini bil' derim. Benim kurmaya çalıştığım ve hassasiyet gösterdiğim bu birlik ve beraberliği AK Partililer bozmadı. Bir belediye başkanının görevi, hükümetten ve herkesten daha çok destek alarak şehre hizmet etmektir ama birisi şehre hizmet etmek yerine kendi kendine sanal siyasi kavgaların içine giriyorsa iki şeyden birini yapıyordur. Ya çok büyük bir açığı vardır onu kapatmaya çalışıyordur ya da vatandaşta doğan tepkiyi bir takım siyasi manevralarla örtbas etmeye çalışıyordur."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M.N.A

bunlar yüksek uçmak isteyen hainler

Görüş Bildir Bizimle Paylaş