DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kudüs'te ramazan hazırlığı

Ramazan ayının gelmesiyle avlusunda şemsiyeler kurulan Mescid-i Aksa'ya giden eski Kudüs bölgesinin tüm yolları ışıklandırıldı.

18.06.2015 09:03:03

AA'nın haberine göre, Mescid-i Aksa'da ramazan ayı için tüm hazırlıklar tamamlandı. İçinde temizlik çalışmalarının yapıldığı Mescid-i Aksa'nın avlusunda rahatça ibadet edilip, oruçların açılabilmesi için dev şemsiyeler kuruldu. Ramazan ayı boyunca çok sayıda sivil toplum kuruluşu Mescid-i Aksa'nın avlusunda iftar veriyor.

Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinliler de her yıl olduğu gibi evlerinin önünün yanı sıra eski Kudüs bölgesini çevreleyen surlar ve şehrin yakınındaki Selahaddin Caddesi'ni de ışıklandırdı. Kentte en yaygın ışıklandırma ise kapı önlerine asılan "ay ve yıldız" motifleri oldu.

Ramazan ayı boyunca Batı Şeria'dan çok sayıda Filistinlinin, İsrail'in günü birlik vereceği izinlerle Kudüs'e gelmesi bekleniyor.

Geçen yıl ramazan ayı boyunca, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlal ve kısıtlamaları nedeniyle şehirde çatışmalar yaşanmıştı. İsrail geçen yıl kadir gecesinde de Mescid-i Aksa'ya girişlere yaş sınırlaması getirmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Şu güzel bayram günü, besmelesiz yapılmışlara inat, haydi bismillah! Bizim için esas bayram son nefesi Müslüman olarak verdiğimizde olacak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş