Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi tepkilere cevap verdi

Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi sosyal medyada ve kamuoyunda yoğun tepki çeken parkla ilgili eleştirilere İBB Meclisi'ndeki konuşmasında cevap verdi

12.11.2020 19:24:33

PKK sembolüne benzetilen parktaki görsellerle ilgili yöneltilen eleştirilere cevap veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Oraya konulan yıldız, tamamen iyi niyetle konulmuştur" dedi.

kucukcekmece-belediye-baskani-cebi-den-tepki-13731968_5392_m

Küçükçekmece Belediyesi tarafından yeniden düzenlemesi yapılan Atatürk Parkı'nın ortasına PKK'yı simgeleyen renklerle bir yıldız yerleştirildi. Kamuoyunda tepkilere neden olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve parktaki yıldız yerinden kazındı. Söz konusu parkla ilgili eleştirilere hedef olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, eleştirilere İBB Meclisi'nde cevap verdi.

download_47

“İyi niyetle yerleştirildi”

Parka konulan yıldızın iyi niyetle yerleştirildiğini ifade eden Çebi, "Bir parkta sadece sarı renginden dolayı ve oraya konulmuş Türkiye'nin her yerinde bulunan bir yıldızdan dolayı böyle bir algıyı yaratılmasını en hafif tabiriyle oldukça fazla insafsız buluyorum. Siyaset, yanlış da olsa bunların üzerinde tepinme işi değildir" ifadelerini kullandı.

kucukcekmece-belediye-baskani-cebi-den-tepki-13731968_6237_m

“PKK kullanıyor diye…”

Açıklamasının devamında kendisine eleştirenlere "Sarı renkten kırmızı renkten vaz mı geçtik? PKK kullanıyor diye biz bu renkleri artık kullanmıyor muyuz? Sarı kravat, kırmızı kravat kullanmıyor muyuz? Her yerde kullandığımız yıldızımızdan vaz mı geçtik?" sorularını yönelten Çebi, "Oraya konulan yıldız, tamamen iyi niyetle konulmuştur" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)