DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

KPSS soruşturmasında 34 kişi için tutuklama istemi

KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, adliyeye getirilen şüphelilerden 34'ü tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

7 Yıl Önce
2015-05-29 11:18:17

KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye getirilen şüphelilerden 34'ü tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman, adliyeye getirilen 37 şüpheliden 3'ünü serbest bırakırken, 34'ünü,  "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik" suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Şüpheli 2 kişinin sağlık sebepleri, 1 kişinin ise bebeği olduğu için serbest bırakıldığı bildirildi.

Nöbetçi hakimliğe sevk edilen şüphelilerin çoğunluğunun memur olduğu öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2010 KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturmasının üçüncü aşamasında 44 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

7 kişi ise firari durumda bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sezai

“İngilizler nasıl olsa bir Kürdistan kuracak, Kürdistan'ı İngilizler kuracağına biz kuralım” derken, onlara “Siz kimsiniz” diye soruyor muyuz? Biz ne yapıyoruz diye sorsak daha doğru olacak. HDP hiç olmadığı kadar büyüdü, palazlandı, güçlendi, meşrulaştı ve % 13 gibi yüksek bir oy oranı alarak hem de AKP tabanından meclise girdi. Ve Büyük Kürdistan Hedefi için serbest, hızlı ve önü açık bir şekilde ilerliyor. Bunda hükümetin katkılarının olmadığını söylemek saflık olur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş