DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kızılay: Kan ihtiyacı yok

Kızılay Vodafone Arena'nın önünde yaşanan patlama sonrası 'kan ihtiyacı' haberlerine yönelik açıklama yaptı.

5 Yıl Önce
2016-12-10 23:45:40

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Televizyonlarda saldırı ile ilgili yayınlar sırasında geçilen haberlere göre Kızılay "Kan ihtiyacı yok. Hastanelerde gerekli önlemler alındı" açıklaması yaptı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Dolmabahçe'de 19:00'da oynanan Beşiktaş - Bursaspor maçından yaklaşık bir buçuk saat sonra Vodafone Arena'nın deplasman tribününün yakınlarında bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi.

Olay sonrası başta Twitter olmak üzere bir çok sosyal medya platformunda "kan ihtiyacı olduğuna" yönelik haberler paylaşılmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çevik kuvvet polisini hedef aldığı düşünülen saldırıda 20 kişinin yaralandığını açıkladı. Soylu yaralıların polis olduğunu ifade etti.  Başbakan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'den bilgi aldığı bildirildi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Başbakanlık tarafından patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, İstanbul'daki patlamanın ardından Ankara'dan İstanbul'a gitmek üzere hareket ettiği bildirildi.

BAKAN SOYLU İSTANBUL'DA

Bakan Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile İstanbul'a geldikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu ve Maçka Parı ile Süzer Plaza'nın hemen yanında eskiden Beleştepe olarak bilinen bölgede patlama olduğunu, Maçka'dakinin canlı bomba olma ihtimali olduğunu belirtti.

YARALI SAYISI ARTTI

İki patlama sonrası yaralı sayısının 40'a yükseldiği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş