DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

BURSA

19:52

04:43
19:52
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:36

04:29
19:36
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:19

04:13
19:19
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
19:03
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:50

03:53
18:50
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

ANKARA

19:36

04:29
SAHUR
19:36
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
SAHUR
19:03
İFTAR

Kışın Gezilecek En Güzel 8 Şehrimiz

Türkiye’de gidilecek ve görülecek pek çok yer vardır. Her mevsimi ayrı güzel olan bu yerlere gitmek için kış aylarını tercih edenleri de bambaşka bir görsel şölen karşılamaktadır.

05.02.2021 08:33:06

Genellikle çalışan kişiler uzun tatillerini yazın yapmaktadır. Kışın insanlar kendilerine ayırdıkları zamanda ya evde dinlenerek vakit geçirmekte ya da kayak tatili yapıp evlerine geri dönmektedir. Eğer bunun tam tersi yapanlar ve yapmayı düşünenlerdenseniz bu yazı tam size göre. Türkiye'de kışın gezilecek yerler sizin için listelendi.

Sakarya Sapanca

Türkiye'de kışın gezilecek yerler listesinin başında gelen ilk yer Sapanca'dır. Bunun sebebi göl etrafında çevrili otelleriyle harika bir manzaranın size eşlik etmesidir. Genellikle İstanbul'da yaşayanlar tarafından hafta sonu tatilleri için tercih edilmektedir. Doğal güzellikleri sayesinde görsel şölen sunmaktadır. Sapanca, kışın karlı çam ağaçları ve güzel bir göl manzarasıyla güne başlamak isteyenlerin gezi rotasında mutlaka olmalıdır.

Kayseri Erciyes

Kış rotası oluştururken çoğu kişinin gittiği ve tatil yaptığı yer Erciyes olmaktadır. Genellikle herkesin kayak için gittiği Erciyes dağı bir zamanlar aktif bir volkan olma özelliğine sahiptir. Şu an sönmüş olan bu volkan dağı 2.100 ve 2.900 metre yüksekliklere sahip iki dağdan oluşmaktadır. Kışın kayak severler için gerçekten uygun bir yerdir. Kayseri'ye ulaştıktan sonra sadece 30 km mesafe ile Erciyes'e kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

erciyeste_kayak_sezonu_acildi_1575984312_3881

Afyonkarahisar

Kaplıca denince akla gelen ilk şehir, termal sularıyla ünlü olan Afyonkarahisar'dır. Kışın vazgeçilmez bir faaliyet olan kaplıca, özellikle soğuk havalarda vücudunuza iyi gelecektir. Şehirde hem vücudunuzu dinlendirip hem de kendinizle baş başa kalabileceğiniz huzurlu pek çok otel bulunmaktadır. Hem kış tatili olsun hem de sıcak olsun istiyorsanız kaplıcaları ile Afyonkarahisar sizin için en doğru yer olacaktır.

Safranbolu

Türkiye'de kışın nereye gidilir listesinde belki de aklınıza hiç gelmeyecek olan bu yer aslında tam da bu mevsimde keşfedilecek şehirlerden birisidir. Safranbolu tarihle yakinen ilgilenen kişiler için harika bir yer olacaktır çünkü evlerin mimarisi, el değmemiş dokumalar, çok eskilere dayanan sokaklarla tarihi bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. Eski Safranbolu'yu yansıtan bu yerde keşfedecek birçok mekân bulunmaktadır. Eğer konaklamayı düşünürseniz otel seçiminizi Safranbolu'nun eski konaklarından birinde yaparak tarihi dokuyu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Bursa Uludağ

Bursa Uludağ çoğu kişinin kış tatil planlarında akla ilk gelen yer olmaktadır. Bunun birçok sebebi vardır. Konforlu kayak otelleri ve muhteşem manzaraları ile Uludağ kışın gidilebilecek en popüler yerden biridir. Her kış farklı farklı festivalleri bulunan bu rotayı eğlence seven ve kar sporlarıyla ilgilenen kişiler tercih edebilir.

Kaz Dağları

Kalabalıktan kaçmak ve doğayla iç içe kalmak isteyen için gidilecek en güzel yer Kaz Dağlarıdır. Türkiye'de Kaz Dağları en temiz havayı bulunduran yer olarak bilinmektedir. Bu sebeple böyle harika bir yere gelmek en doğru seçim olacaktır. Özellikle o bölgede yer alan meşhur şömineli odalarda kalarak güzel bir kış keyfi yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kapadokya

Türkiye'de kışın gezilecek yerler arasında tüm dünyanın da bildiği bir yer olan Kapadokya vardır. Sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın bu coğrafyayı görmeye gelmesi bölgenin tarihinin önemini kanıtlar nitelikledir. Kışın gideceğiniz bu yerde sabah erken saatlerde balon seyahati yaparak bölgenin güzelliğini görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Konaklayacağınız oteli Kapadokya'nın meşhur taş otellerinde birinden yaparak tatilin hakkını verebilirsiniz.

Eskişehir

Eskişehir özellikle kışın görülebilecek en güzel yerlerden biridir. Bölgede bulunan Porsuk Çayı, parklar, bahçeler, müzeler ve tarihi kalıntıları ile farklı şeyler görüp öğrenebileceğiniz harika bir şehirdir. Gezecek daha birçok yeri olan bu şehirde Arnavut kaldırımlı sokakları ve tarihi konakların arasında kaybolmak isteyeceksiniz.

Hazırlayan: Özlem Akçin (Özlem Keşifte)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş