DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan yanıtı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun AKİM Ödül Töreni'ndeki konuşmasında Sümeyye Erdoğan'a iftira haberlerine karşı CHP'ye yaptığı çıkışa yanıt verdi.

7 Yıl Önce
2015-08-27 15:42:35

Başbakan Davutoğlu'nun 'Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifi' haberleri üzerine soru önergesi verdiği iddia edilen CHP'liMahmut Tanal ve Levent Gök hakkındaki açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevap verdi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, "Gerek Grup Başkanvekilimiz Levent Gök, gerekseMahmut Tanal bu önergede asla Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadın söz konusu olmadığını açıkça söylediler. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir" dedi.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal'ın TBMM'ye verdiği ve Grup Yönetimi'nin onayından geçen soru önergesinde Cumhurbaşkanı'nın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismine hiç bir şekilde yer verilmemiştir. Ancak bu önergenin medyaya duyurulması sırasında, maalesef bir danışman hatası sonucunda Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismi konuya dahil edilmiştir. CHP olarak özel hayata saygılıyız ve hiçbir şekilde siyasetin ilgi alanı içinde görmüyoruz. Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Gök Sayın Başbakan konuşmadan önce bu konuda bir açıklama yaptı. Sayın Tanal da asla Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadının söz konusu olmadığını açıkça söyledi. Anladığım kadarıyla Sayın Başbakan bu açıklamaları görmeden konuştu. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir."

DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?

AK Parti Genel Merkezi'nde, AK Parti İletişim Merkezinin (AKİM) 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, "Sayın Sümeyye Erdoğan'a yapılan hakaret tüm genç hanımlara yapıldı" dedi.

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "Bu milletvekilinin haddini siz bildirin. İnsanların aileleriyle, siyasilerin aileleri üzerinden oyunlara kalkışanların haddini siz bildirin. Ama siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

hakan can

sevgili timeturk video haberleriniz çok güzel.Logonuzda timeturk ifadesi büyük harflerle yazılmasına rağmenI harfi yerine İ harfi kullanılmıştır. Bunu düzeltmek istedim

hakan

halk otobüslerini içinde can olmasına rağmen molotofla yakan,cadde ortasında tretuarlardaki çiçekleri kin ve nefretle ezmeye çalışan anarsişt vandalların önünde eylemlere desdek veren çeketi elinde etrafa küfürler savuran chp milletvekili değilmi mahmut tanal,nesini müdafaa ediyorsunuz sayın kılçdaroğlu millet onu çok iyi tanıyor,

Görüş Bildir Bizimle Paylaş