DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu'ndan Mardin ve Şırnak açıklaması: Ne olacak bu ülkenin hali!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'de PKK'nın düzenlediği saldırılar konusunda açıklama yaptı...

27.09.2016 00:17:16

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki PKK saldırılarına ilişkin, "Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali? Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil" dedi.

Ajanslarda yer alan habere göre; Kılıçdaroğlu, Dil Derneği ve Çankaya Belediyesi'nin Şinasi Sahnesi'nde düzenlediği 84. Dil Bayramı Töreni'ne gelişinde, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Doğu ve Güneydoğu'dan yine şehitler var. Neler söylemek istersiniz?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, "Emin olun ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa verelim, bizden ne istiyorsanız her türlü katkıyı verelim dedik. Yasa değişikliği, hay hay buyurun yapın, Anayasa değişikliği, hay hay buyurun yapın. Ne istedilerse bütün talepleri karşılandı ama bugün gerçekten son derece üzgünüm 10 şehidimiz var" yanıtını verdi.

"İyi de bu işin sorumlusu kim? 10 eve ateş düştü" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne söylüyoruz? 'Şehitlerimize Allah rahmet eylesin', evet Allah rahmet eylesin, 'ailelerine başsağlığı', ailelerine başsağlığı diliyoruz, 'Türk milletinin başı sağolsun', evet Türk milletinin başı sağolsun. İyi de bunu ne zaman ve nereye kadar söyleyeceğiz? Kim bu işin sorumlusu? Bir sorumlu çıkması lazım, birisinin bir açıklama yapması lazım, neden bu kadar şehidimiz geliyor, neden bugüne kadar doğru dürüst bir önlem alınmadı diye. Neden bu tablo annelerin önüne konuyor? O annelere ne anlatacağız, ne söyleyeceğiz? Bu işin sorumlusu siyaset kurumudur, dünyanın her tarafında böyledir. Vatandaşı, esnafı manavı, sanayiciyi, sanatçıyı sorumlu tutamayız. Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali? Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun çözelim, getirin çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, 'bu dursun artık yeter' diyoruz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mustafa

Bunlar samimi degil oy toplamaya yönelik kandırmalı açıklamalar.

Babacan

Sizin hiç mi suçunuz yok siz değilmisiniz övüne övüne 90 yıllık çınarız diye size sormazlarmı ey çınar 90 senede bu vatana ne yaptın siz değilmiydiniz pkk ya yalvaran size ne verdilerki çatışmayı bırakıyorsunuz diyen?nokta

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan