Kılıçdaroğlu ilk kez konuştu! Beştepe iddialarına neden 'doğrudur' dedi?

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin Beştepe’ye gittiğine dair ‘haberin’ kaynağı olduğu belirtilen gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmediğini söyledi.

25.11.2019 09:41:31

TIMETURK | HABER MERKEZİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemdeki iddiaların kaynağı olarak gösterilen Talat Atilla'nın kendisine süre verip "Açıklama yapmazsa konuşacağım" ifadeleri üzerine Hürriyet'ten İsmail Saymaz'a konuştu. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin Beştepe'ye gittiğine dair ‘haberin' kaynağı olduğu belirtilen gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmediğini söyledi.

"DOĞRUDUR, DERKEN ERDOĞAN'I KAST ETTİM"

Kılıçdaroğlu, bazı CHP'lilerin Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan ile görüştüğüne dair öteden beri çeşitli duyumların geldiğini ifade ederken, FOX TV'de söylediği “Doğrudur” sözü ile “Erdoğan'ın CHP'nin içişlerine müdahil olmasını kastettiğini” söyledi:

"Bana da ‘Bazı CHP'liler saraya gitti' şeklinde duyumlar geldi. Öteden beri geliyor. Elinizde kanıt varsa seslendirirsiniz. Kanıt yoksa seslendirmezsiniz. Sadece bana değil, birçok kişiye gitti. “Dedikodudur” dedim. Doğru mudur, yanlış mıdır, bilmiyorum. Erdoğan'ın CHP'yi karıştırma girişimi için ‘Doğrudur' dedim.

Erdoğan'ın CHP'yi karıştırmak ve partinin içişlerine müdahil olmak için birçok şey yaptığını biliyoruz. Millet İttifakı'nı karıştırmak, dedikodu üretmek ve devletin yetkililerini kullanmak gibi. Böyle bir şey olunca (haber yayınlanınca) ‘Doğrudur' dedim. Bu olayı Rahmi Turan yazdığı zaman bir şey demedim. “Gazeteci haber almıştır” dedim. Bir yorumdur. Rahmi Turan, ertesi gün devam etti. Üçüncü gün Fox TV'ye çıktığımda, bu soru soruldu. Partiyi karıştırmanın Erdoğan'ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur' dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor."

"KİMSE SARAY'A HİZMET EDER HALE GELMEMELİ"

Kılıçdaroğlu, İnce'nin CHP Genel Merkezi'ni itham eden açıklamalarıyla ilgili olarak da, “Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir” dedi.

"TALAT ATİLLA BENİ ARAMADI"

Kılıçdaroğlu "Hayır, aramadı. Zaten, yanlış hatırlamıyorsam, Afyon'daki bir mühimmat deposu patlamasının olduğu yedi yıl öncesinden beri kendisiyle aramızda ne görüşme var, ne yüz yüze gelme var, ne konuşmuşluğumuz var. Yakın çevremi de aradığına dair bana gelen bir bilgi yok" açıklamasında bulundu.

"BEŞTEPE'YE ÇIKAN CHP'Lİ" İDDİASI ve MUHARREM İNCE TARTIŞMALARI

Sözcü Gazetesi'nden Rahmi Turan'ın gündeme getirdiği "Beştepe'ye çıkan CHP'li" iddiası Cumhurbaşkanlığı tarafından yalanlandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise "Doğrudur, inanırım" dedi. Fakat okların Muharrem İnce'ye çevrilmesinin ardından Turan "kaynağım" diyerek gazeteci Talat Atilla'yı işaret etti. Muharrem İnce iddiaları ardı ardına açıklamalarla yalanladı. Komplo olduğunu, tezgahın sorumlularının açığa çıkarılması gerektiğini belirten İnce, kendisiyle ilgili dedikoduların CHP Genel Merkezinde üretildiğini söyledi. İnce "Sayın genel başkan bir televizyon programında 'şaşırmadım' dedi. Şaşırmadıysa demek ki önceden biliyor. Bu işin neresinde Saray var, kimi kandırıyorsunuz" dedi.

Bunun üzerine Gazeteci Talat Atilla, Muharrem İnce'nin açıklamalarından hemen sonra bir tweet paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapmasını beklediğini ifade eden Atilla, "Daha önce yaptığım açıklamanın arkasındayım. Açıklama makul bir sürede gelmezse yeni bir açıklama daha yapacağım." dedi.

2019-11-24_14h27_53

(Haberlere gitmek için fotoğrafa tıklayınız)

1302415_1

1302718

1302648_2

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İsmail Göç

Merak ediyor insan...: Kimin nesi kimin neresinde belli olmuyor bu gürültü içinde...