DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kılıçdaroğlu: Erdoğan yargılanacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, 'Gün gelecek 'ben bu davanın savcısıyım' diyen zat da yargılanacaktır!' dedi...

6 Yıl Önce
2016-04-21 23:57:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Micro Blog Sitesi Twitter hesabından Yargıtay'ın Ergenekon davası kararını değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yargılanacağını belirtti.

Ergenekon davasında 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği hükmün Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından bozulmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan'ın "ben bu davanın savcıyım" demesine ilişkin "Ergenekon bir örgüt değil, AKP imzalı bir hukuksuzluk destanıdır. Gün gelecek ‘ben bu davanın savcısıyım' diyen zat da yargılanacaktır!" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili resmi Twitter hesabında attığı tweet şöyle:

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, soruşturması Ümraniye'deki bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan 275 sanıklı Ergenekon davasında, "örgüt yok, hukuka aykırı delilller var" hükmüne vararak İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını hem usul, hem de esas bakımından bozdu.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Ergenekon davası sanığı olarak "Ergenekon terör örgütü-ETÖ yöneticisi olduğu" iddiasıyla 26 ay tutuklu olarak yargılanan 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, anayasa uyarınca Yüce Divan'da yargılanması gerektiğine karar verdi ve bunu da bozma gerekçesi yaptı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİ

ONDAN ÖNCE SEN YARGILANMA DA...

alia57

Dinime küfreden bari Müselman olsa ya da Merdi kıptı misali...Sen hala Ergenekon kumpasını kuran Paralelle iş tutup Terörün önüne yatıyorsun ya...Yargılacak biri varsa o da sensin...

aktas

o gunlerde gelir elbette. insanlarin gozundeki perde kalkarda devlete daha buyuk zarar vermsin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş