DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kerkük Kürdistan Bölgesi’ne alındı

Kerkük İl Meclisi Türkmen Bloku Yusuf Muhammed’i ziyaret etti...

7 Yıl Önce
2015-05-26 17:35:53

RUDAW'ın haberine göre, Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Başkanı Dr. Yusuf Muhammed, yeni anayasada Kerkük'ün Kürdistan Bölgesi'nin bir parçası kabul edildiğini söyledi.

Kerkük İl Meclisi Türkmen Bloku Temsilcileri, bugün öğle saatlerinde başkent Erbil'de  Dr. Yusuf Muhammed'i ziyaret etti.

Parlamento Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, tartışmalı bölgelerin Kürdistan Bölgesi'ne bağlanması durumunda bütün ırkların haklarının anayasa altına alınarak korunacağı belirtildi.

Yusuf Muhammed, Kerkük'ün yeni anayasada Kürdistan Bölgesi'nin bir parçası olarak sayıldığı söyleyerek, şunları kaydetti:

“Yeni anayasada Kerkük ve diğer tartışmalı bölgeler Kürdistan Bölgesi'nin bir parçası olarak ifade edilmektedir. Baskıyla Kerkük üzerine hiçbir karar uygulanmayacaktır çünkü o bölgelerde Kürtler dışında başka millet ve oluşumlar da bulunmakta.”

Peşmerge Güçleri'nin Kerkük'teki bütün oluşumları ayrımcılık yapmadan savunduğunu vurgulayan Yusuf Muhammed, “Peşmergeler olmasaydı teröristler  Kerkük'ü  kan gölüne dönüştürmüştü” dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

halil

Ha sunu da eklemek lazim. Kurtler merttir kahramandir ve cesurdur. Siz turkler sah suleymanin turbesini bile getiremediniz kurtler gidip getirdi. Abd basiniza cuval gecirdi. Israil uluslararasi sularda dokuz turk oldurdu gikiniz cikmadi.Kurtlerin zaferini kiskanip basariyi Abd ye mal etmeyin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş