SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı istifa etti

Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı istifa etti

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nu savunmak isterken, diğer vekillerin danışman maaşlarından pay aldığını ifşa eden Semih Bostanoğlu, gelen tepkiler üzerine görevinden ayrıldığını açıkladı.

Kenan Sofuoğlu'nun danışmanı istifa etti
29.12.2018 18:26:33

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun, ayaklarını uzattığı masanın yanında duran danışmanlarını fotoğraflayıp, 'Emirerlerim' notuyla sosyal medya hesabından paylaşması büyük tepki toplamıştı.

"DİĞER VEKİLLER MAAŞLARDAN PAY ALIYOR"

Sofuoğlu'nun paylaşımında yer alan danışmanı Semih Bostanoğlu da fotoğrafla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Diğer milletvekileri danışmanlarının maaşlarından pay alırken, Kenan abim giydiğimiz kıyafetimize kadar her şeyimizle kendisi ilgileniyor. Meclis'te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun." ifadelerini kullanmıştı.

İSTİFA ETTİ

Bu sözlerden sonra diğer vekillerden Sofuoğlu'na tepkilerin artığını belirten Semih Bostanoğlu, "Sebep olduğum bir paylaşım dolayısıyla, danışmanlığını yürüttüğüm Sayın Kenan Sofuoğlu yoğun eleştirilere maruz kalmıştır. Onun insani niteliklerini dile getirme amacıyla yaptığım açıklamada, sayın vekillerin haklı eleştirilerine öfkeli bir tepki göstererek vahim bir hataya sebep oldum. TBMM'nin tüm milletvekillerinden ve halkımızdan özür diliyorum. Danışmanlık göreviyle bağdaşmayan bu durum dolayısıyla görevimden ayrılıyorum..." sözleriyle istifa ettiğini açıkladı.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 29.12.2018 20:17:33
  Vekillere yazıklar olsun. Danışmanların maaslarina göz koyan vekillerin milletvekilleri hemen düşürülmeli. Meclis başkanlığı bu konuda soruşturma açmalı. Bu iddia ve olay milletvekillerinin yolsuzluk ve hırsızlık dosyası olarak kalmalıdır. Suç sayılmalıdır. Hükümet derhal göreve..
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR