DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kar yağışı ve fırtına elektrik direklerini devirdi

Van'da etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle iki elektrik direğinin devrilmesiyle bazı mahalleler bir süreliğine karanlıkta kaldı.

5 Yıl Önce
2017-02-02 18:04:57
Van'da etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle iki elektrik direğinin devrilmesiyle bazı mahalleler bir süreliğine karanlıkta kaldı.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.'den yapılan açıklamada, dün akşam saat 19.30 civarında yaşanan olumsuz hava şartları ve şiddetli fırtına nedeniyle merkez mahallelere enerji veren İpekyolu Caddesi İstasyon Mahallesi mevkiinde bulunan hatta ait 2 adet direğin devrildiği belirtildi. Açıklamada, "Bu arıza nedeniyle Van merkeze bağlı bazı mahallerde enerji arzında sıkıntılar yaşanmıştır. Ekiplerimiz oluşan arızaya anında müdahale ederek olumsuz hava şartları ve şiddetli fırtınaya rağmen mümkün olan en kısa sürede geçici de olsa gerekli onarımı yaparak sistemi saat 23.25'de enerjilendirmiş ve tüm mahallelerimize enerji akışını sağlamıştır. Bugün geçici olarak giderilen arıza, yıkılan direklerin yerine uygun direklerin dikilip şebekenin aktarılmasına müteakiben tekniğine ve standardına uygun hale getirilerek tümüyle bu bölgeler enerjilendirilmiştir. Yaşanan bu süreç içerisinde enerji akışının sağlanamamasına vatandaşımızın göstermiş olduğu tahammül ve anlayıştan dolayı teşekkür ederiz" denildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş