Kapadokya'da balonla 'wingsuit' heyecanı

Kapadokya'da balonla 'wingsuit' heyecanı

01.06.2015 11:40:40
Kapadokya'da, Brezilyalı sporcu Luigi Cani, yaklaşık bin metreden sıcak hava bolunuyla wingsuit (yarasa kanat) atlayışı yaptı.

Kapadokya'da ilk kez düzenlenen etkinlikte wingsuit yarış pilotu ve hava kameramanı James Boole ile Bytterfly Balloons firmasıyla havalanan sporcular, bin metre yükseklikten 200 kilometre hıza ulaşıp paraşütlerini açarak atlayış gerçekleştirdi.

Firmanın şef pilotu Mike Gireen, sporun Kapadokya'da ilk kez yapıldığını belirterek, "Atlayış için yerden bin metre yükseldik. Atlamadan sonra sporcular yükseleceği için biz de yükseldik. Bu atlayış için, öncesinde Sivil Havacılık'tan gerekli izinleri aldık. Oldukça başarılı ve güvenli bir atlayış oldu" dedi.

Brezilyalı sporcu Luigi Cani de Türkiye'deki atlayışı için peribacaları ile ünlü Kapadokya bölgesini seçtiklerini söyledi.

Brezilya, ABD, İsviçre, Malezya ve dünyanın birçok ülkesinde wingsuit atlayışı gerçekleştirdiğini anlatan Cani, ancak Kapadokya'da ilk defa gerçekleştirdiği atlayışın çok özel olduğunu dile getirdi.

Yarasa adam kıyafeti giyen Cani, yaklaşık bin metre yükseklikten sıcak hava balonuyla wingsuit atlayışı yaptı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)