DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1055 ₺

EURO

17,3614 ₺

ALTIN

966,58 ₺

BİST

2.375,00 ₺

İtalya bu haberle depremden çok sallandı

İtalya'da 6 şiddetinde depremle sarsılan Amatrice kasabasının belediye başkanı Pirozzi, depremzedeler için toplanan yardımların kendilerine ulaşmadığını iddia etti.

5 Yıl Önce
2017-09-24 23:59:04

İtalya'da geçen yıl meydana gelen depremle büyük yıkıma uğrayan Amatrice kasabasının Belediye Başkanı Sergio Pirozzi, cep telefonlarından gönderilen kısa mesajlarla (SMS) toplanan 33 milyon avro yardımın mağdurlara ulaşmadığını iddia etti.

Rainews24 kanalındaki konuşmasında Başkan Pirozzi, "SMS'lerle toplanan 33 milyon avroluk yardım, depremden etkilenen bölgeye hiç ulaşmadı. Geçtiğimiz yıl vatandaşların iyi niyetine ihanet edildi. Bu, dayanışma mekanizmasını tartışmaya koyan ciddi bir hata" ifadelerini kullandı.

GENEL MÜDÜRLÜK: PARA DEPREM OLAĞANÜSTÜ KOMİSERLİĞİ'NE AKTARILDI

Pirozzi'nin bu iddiasına yanıt ise İtalya Sivil Savunma Genel Müdürlüğünden geldi.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, söz konusu bağış paralarına hiçbir şey olmadığı, bu paranın depremden etkilenen bölgelerin yararına kullanılmak üzere İtalya Deprem Olağanüstü Komiserliği hesabına aktarıldığı bildirildi.

Öte yandan ulusal basındaki bazı haberlerde, Rieti Cumhuriyet Savcılığının konuyla ilgili Belediye Başkanı Pirozzi'nin ifadesine başvuracağı ve gerekli görülmesi halinde soruşturma açabileceği ileri sürüldü.

Ülkenin orta kesiminde, geçen yıl 24 Ağustos'ta, merkez üssü Accumoli olan 6 büyüklüğünde bir deprem yaşanmış, depremde Amatrice kasabası ve çevresindeki yerleşim yerlerinde 300 kişi yaşamını yitirmişti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş