SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsteyen Taliban'a şikayetini yazacak

İsteyen Taliban'a şikayetini yazacak

Afganistan'da her geçen gün kontrol bölgelerini arttıran Taliban İslam Emirliği Hareketi kontrol altına aldığı alanlara ''şikayet kutuları'' projesi başlattı. Taliban kontrolündeki alanda yaşayan halk şikayetlerini bir mektuba yazarak bu kutulara atıyor. Ardından Taliban şikayetlere göre beldeye hizmet götürüyor.

İsteyen Taliban'a şikayetini yazacak
12.2.2019 17:25:40

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Afganistan'da son yıllarda ilerleyişini sürdüren ve ülkenin yüzde 50'sini kontrol altına alan Taliban İslam Emirliği Hareketi kontrol altında tutuğu alanlarda yeni bir uygulamaya gitti.

Özellikle aldığı halk desteği ile Afganistan'da tutunarak etki alanını genişleten Taliban, kontrol altında tutuğu alanlardaki halk memnuniyetini arttırmak için ''şikayet kutusu'' projesini hayata geçirdi.

WhatsApp Image 2019-02-12 at 16.15.37

Taliban yönetiminde bulunan halk bu kutulara yaşadığı belde ile ilgili sorunları yazarak bir zarf içerisinde atıyor. Haftalık toplanan zarflardaki şikayetler Taliban yöneticileri tarafından değerlendirerek belde ile ilgili şikayetler çözüme kavuşturuluyor.
WhatsApp Image 2019-02-12 at 16.15.38


    YORUM YAZ

YORUMLAR

hasan / 15.2.2019 09:20:03
osmancığım cahil kim biliyormusun, herşeyi bildiğini zanneden kişilerdir. teknolojiyi kullanmayı bilmeyen bir halka şikayetlerinizi mail atarak yapınız demek gelişmişlik değildir.kaldıki en teknolojik cihazlarlada bu işi yapsan gereğini yapmadıktan sonra bir anlam ifade etmez oturur eskilerin adaletini yad edersin.
osman / 12.2.2019 22:37:54
hangi cagdan yasiyoruz demeki insanlari kendilerine göre yönetmek icin kuladiklari bu sahte düzeni medeniyet görmüyen okumayan insanlarin sanki bir marifetmis gibi halkin karsina cikariyorlar tuh allah belenizi versin ser odaklari
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR