SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsrailli vekilden Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki

İsrailli vekilden Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki

İsrailli milletvekili Ayman Odeh, ABD Başkanı Donald Trump ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ilan ettiği sözde barış planına çok sert tepki gösterdi.

İsrailli vekilden Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki
29.1.2020 19:22:04

ABD Başkanı Donald Trump'ın sunduğu ‘Yüzyılın Anlaşması'nı değerlendiren İsrailli milletvekili Ayman Odeh, demokrasiye inanan her bir vatandaşın bu “tehlikeli plana” karşı koyması gerektiğini bildirdi.

İsrail parlamentosu Birleşik Arap Listesi'den milletvekili Ayman Odeh, demokrasiye inanan her bir vatandaşın bu “tehlikeli plana” karşı koyması gerektiğini belirtti.

Odeh, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sahip olduğumuz tüm araçlarla bu ırkçılığa karşı mücadele edeceğiz. Demokrasi ve barışa inanan Arap ve Yahudi olsun her bir vatandaş bu tehlikeli plana karşı koymalı” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump dün İsrail-Filistin meselesine çözüm iddiasıyla hazırladığı ve ‘Yüzyılın Anlaşması' diye nitelendirdiği Ortadoğu Barış Planı'nı sunmuştu.

Kudüs'ün tamamının İsrail'e bırakılması ve Batı Şeria'daki yasadışı Yahudi yerleşim birimlerinin büyük bölümünün varlığını sürdürmesi gibi Filistinlilerin aleyhine pek çok madde içeren plan, İsrail'in topraklarından sürdüğü 6 milyona yakın Filistinli mülteciye de dönüş hakkı tanımıyor.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR