İsrailli general: PKK bir terör örgütü değil

İsrailli general ve eski Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, PKK'nın, Irak, Suriye, Türkiye ve İran'ı kapsayan 'Büyük Kürdistan' çabasını desteklediğini söyledi ve 'PKK bir terör örgütü değil' dedi.

2019-05-26 12:15:48

İsrail'in eski Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve halen faal komutanlarından olan Yair Golan, dün Washington'daki bir düşünce kuruluşunun panelinde konuşma yaptı.

Aydınlık'ın aktardığı habere göre Golan, konuşmasında PKK için, "Benim kişisel bakış açıma göre, PKK bir terör örgütü değil. Belki (bu sözler) manşetlere çıkacak ama; ben böyle görüyorum" dedi.

Golan şunları söyledi:

"İran'a ve bölgede yaygın olan istikrarsızlığa baktığınızda, İran, Irak, Suriye ve Türkiye Kürtlerini bir araya getirmenin çok da kötü bir fikir olmadığını görürsünüz. Tabi nasıl bir araya getireceğinizi ve sınırları ben tam olarak belirleyemem. Fakat bağımsız ve birleşik bir Kürt oluşumu, bu bataklık için çok da kötü bir fikir değil."

 

YORUMLAR (0)

teroristin teroristi terorist gormedigini tum dunya biliyor zaten trorisit devlet israil

sunumu soylemek istiyorsun pkk da bizim soydan yani maymun soylu mu demek istiyossun. boyle demek istiyorsan dodru soyluyosun pkk da maymun soylu yahudidir hepside kuyrukludur