DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail polisi Netanyahu'nun IŞİD açıklamasını yalanladı

İşgal polisi, dün (8 Ocak Pazar) bir açıklama yaparak filistin'de IŞİD hücresi bulunmadığını belirtti. Böylelikle Netanyahu'yu yalanlamış oldu...

5 Yıl Önce
2017-01-09 17:51:09

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre İsrail polisi sözcüsü Mickey Rosenfeld, Amerikan CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, "İsrail'de IŞİD'in faaliyet gösteren hücresi olmasına ihtimal yok" dedi.

HENÜZ ARAŞTIRMA AŞAMASINDA

Rosenfeld, İsrail polisinin Pazar günü öğleden sonra 13:30 civarında meydana gelen olayı araştırdığını, olayda üçü kadın, biri erkek dört işgal askerinin öldüğünü, eylemcinin kimliğini bildiklerini, Cebel El-Mukebbir sakinlerinden 28 yaşında bir genç olduğunu, herhangi bir örgütle bağlantısının olup olmadığını araştırdıklarını söyledi.

EYLEM TEK BAŞINA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Filistinli gencin eylemi tek başına gerçekleştirdiğini belirten Rosenfeld, güvenlik kameralarının kayıtlarında da görüldüğü gibi eylemci gencin kullandığı kamyonu askerlerin üzerine sürdüğünü ve daha çok asker öldürmek için geri döndüğünü ifade etti.

Netanyahu'nun eylemcinin IŞİD üyesi olduğu iddiasıyla ilgili soruya verdiği cevapta ise Rosenfeld, İsrail'de faaliyet gösteren IŞİD hücresi olmadığını belirtti.

Netanyahu, Kudüs'teki eylemin ardından yaptığı açıklamada, eylemcinin IŞİD destekçisi olduğunu iddia etmiş bu açıklaması ile Filistinlilerin direniş eylemlerini IŞİD eylemleri gibi göstermek ile suçlanmıştı.

KAMYON SALDIRISI NEDİR? (HABERE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ)

446002

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş