DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'den kamyonlu saldırı adımı: IŞİD şüphelilerine gözaltı kararı

İsrail Parlamentosundaki (Knesset) Güvenlik ve Siyasi İşler Komisyonun, işgal altındaki Doğu Kudüs'te 4 İsrail askerinin öldüğü olay sonrası kararlar aldı.

5 Yıl Önce
2017-01-09 11:28:51

TİMETURK | HABER MERKEZİ
PINAR HİLAL BALTA

Sputnik'in İsrail Radyosundan aktardığı habere göre Komisyon, saldırıyı görüşmek üzere gerçekleştirdiği toplantıda "IŞİD'e üye olduğundan ya da destek verdiğinden şüphelenilen herkesin idari olarak gözaltına alınması, saldırıyı gerçekleştiren Fadi Ahmed Hamdan el Kanber'in Cebel Mukabber Mahallesi'ndeki evinin en kısa sürede yıkılması, bu ailenin, evlilik bağıyla aileye katılan bireyler için Kudüs'te oturum izni alma taleplerinin iptal edilmesi, Kanber'in cenazesinin ailesine teslim edilmemesi ve saldırının gerçekleşmesinden ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden her Filistinlinin gözaltına alınmasına" karar verdi.

İDARİ GÖZALTI KARARI NEDİR?

İsrail hükümeti idari gözaltı uygulaması ile herhangi bir mahkeme yapılmadan gözaltındaki kişileri uzun süre cezaevinde tutabiliyor.

EVLENENLERE "OTURUM" ZORUNLULUĞU

Kudüslülerin, Batı Şeria ya da Gazze'den bir Filistinliyle evlenmeleri durumunda, aileye yeni katılan bu bireyler için İsrail yönetiminden Kudüs'te oturum izni için talepte bulunmaları gerekiyor.

İSRAİL'DEN "FİLİSTİN'DE IŞİD VAR" SUÇLAMASI

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, kamyon şoförünün 28 yaşındaki Fadi el Kanber olduğunu söyleyerek "IŞİD destekçisi" olduğunu iddia etmişti.

NE OLMUŞTU?

Doğu Kudüs'ün güneyinde yer alan Armon HaNatziv Yahudi yerleşim biriminde İsrail askerlerinin toplanma alanına bir kamyonun girmesi sonucu 1'i kadın 4 asker ölmüş, 17 asker de yaralanmıştı.

İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu kamyon şoförü öldürülmüştü.

Saldırı sonrası Kanber'in ailesi de dahil 9 kişi gözaltına alınmıştı.

ojgz6w-b88873309z.120170108082828000gisl2his.10

2017-01-08T151149Z_1_LYNXMPED070B4_RTROPTP_3_ISRAEL-PALESTINIANS-TRUCK

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş