DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1145 ₺

EURO

17,3389 ₺

ALTIN

966,38 ₺

BİST

2.375,00 ₺

İsrail askerleri 2 Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri, El Halil şehrinde 'bir askeri bıçakladığı' öne sürülen 2 Filistinliyi silahla öldürdü.

7 Yıl Önce
2015-12-04 05:25:50

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Gece saatlerinde El Halil şehrinde iki kişi bir askeri bıçakladı. Olay yerindeki askerler saldırganları vurarak öldürdü. Bıçaklanan asker hafif yaralandı ve tedavi altına alındı" ifadelerine yer verildi.

Dün de İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bir Filistinli "bıçaklı saldırı", başka bir Filistinli de "silahlı saldırı" düzenlediği iddiasıyla vurularak öldürülmüştü.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle bölgede gerginlik arttı. Batı Şeria ve Kudüs, hemen hemen her gün "İsraillilere bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölümüyle sonuçlanan olaylara sahne oluyor.

Ekim ayının başından bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısı son olayla 112'ye ulaştı. Aynı dönemde 21 İsrailli de olaylarda hayatını kaybetti.

Doğu Kudüs ile Batı Şeria, 1967'den beri İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 200 bin, Batı Şeria'da ise 400 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buralardaki tüm Yahudi yerleşim yerleri yasa dışı kabul ediliyor. Gazze Şeridi ise 2006'dan bu yana İsrail tarafından abluka altında tutuluyor.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş