IŞİD'in eğitim kampları sorumlusu ve sözde 'zekat emiri' Osmaniye'de tutuklandı

Osmaniye merkezli 5 ilde düzenlenen IŞİD'e yönelik operasyonda yakalanan 7 zanlıdan 6'sı tutuklandı. Şüphelilier arasındaki G.M'nin, IŞİD adına sözde 'zekat emiri' olarak faaliyet gösterdiği tespit edilmişti.

09.11.2019 16:54:00

Osmaniye merkezli 5 ilde düzenlenen IŞİD'e yönelik operasyonda yakalanan 7 zanlıdan 6'sı tutuklandı.

Jandarma Genel Komutanlığınca, terör örgütü IŞİD'in faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Osmaniye merkezli İstanbul, Gaziantep, Kilis ve Bursa'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan zanlıların işlemleri tamamlandı.

Suriye uyruklu şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

IŞİD'in, yabancı terörist yetiştirilen sözde eğitim kampları sorumlusu olduğu belirtilen G.M. ile H.İ, C.İ, G.E.M, M.E. ve A.A. çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Terör örgütü IŞİD'in sözde üst düzey yöneticileri ile örgüte eleman ve lojistik sağladıkları iddia edilen şüphelilere yönelik 2 Kasım'da 5 ilde operasyon düzenlenmişti. Yakalanan 7 şüpheli arasındaki G.M'nin, IŞİD adına yılda yaklaşık bin 500-2 bin yabancı terörist yetiştirilen silahlı eğitim kamplarının sorumlusu ve sözde "zekat emiri" olarak faaliyet gösterdiği tespit edilmişti.

YORUMLAR (0)