DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran: AK Parti mazlumların tokadını yedi

İnfocenter.Media'nın haberine göre; İran'ın başkenti Tahran’da kılınan Cuma namazının bu haftaki hutbe konusu AK Parti ve Türkiye seçimleri oldu.

13.06.2015 19:21:10

Tahran Yönetiminin resmi yetkilisi Cuma İmamı Hatemi, seçim sonuçlarının AKP'ye bir tokat olduğunu söyledi.

İran'ın başkenti Tahran'da kılınan Cuma Namazı Hutbesinde konuşan Tahran Cuma İmamı Hatemi, "AKP'nin mazlumların kanının tokadını yediğini" savundu.

IŞİD'in ‘haksız yere' döktüğü "mazlumların' kanlarının AKP'ye bir tokat atarak seçimde ‘kaybettirdiğini' iddia eden İranlı din adamı, ‘bu tokadın sesini Türkiye'deki hakim gücün duymasını umuyorum' şeklinde konuştu.

"Yüzde 86'sı sandığa giden Türk halkına saygı duyuyoruz" diyen Hatemi, "13 yıldır yönetimi elinde tutan partinin hükümetini ve halkın teveccühünü kaybettiğini" öne sürdü.

Suriye'deki Nusayri Rejimle inanç birliği bulunan İran, Türkiye'de yönetimin kimin tarafından idare edileceği ile yakından ilgileniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden sonra oluşan tabloya göre kurulması muhtemel bir koalisyonda İçişleri Bakanlığı'nın mutlaka partisinde olması gerektiği görüşünde.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Tarik

Vay ....... bak konustugu lafa bak.turkiyede siaya gecit yok bu boyle biline, zaten beslemeniz haydar bas in aldigi rey ortada.sira iranada gelecek isallah , daha oradaki sunni turkmenlerin kurtlerin sorunlarini gorusecegiz en onemlisi turkiye iran arasindaki adaletsiz sinirlari turk topraklarini hele sen bekleye dur bunlarin hepsini konusacagiz bakalim aramizdaki hukmu ne belirleyecek .kitapsizlar hem buyuk halifelere sogeceksiniz, peygamber hanimina iftara edip ....... yapacaksiniz bizde sizi o agizla birakacagiz oylemi.

Abdulbaki

Tarihe baktığımızda iranın ümmet için olumlu adım atmadıklarını görüyoruz. bağdadın moğollara tarafından yerle bir edilmesinde ajanlık yapanların. afganistandaki müslümanların arasında ayrılık tohumu atanların iran olduğunu görüyoruz. bu gün ırakta yüzbinlerce ehli sünnet aliminin ve masum insanların iranın kuklası maliki tarafından katl edildiğini görüyoruz. yemendeki fitnenin başı yine irandır. suriyeden beşyüz bin insanın zehirli gazlarla ve varil bombalarla katleden esede hertürlü yardımı askeriyle gönüllü milisleriyle silahıyla istihbaratıyla destek verenin iran olduğunu biliyoruz.

Cemil AYDIN

Şunu unutmayın ki İran her zaman yaptığı gibi hedef şaşırtıyor.Bugün İran bölgede fitne çıkartmada ve müslüman kanı akıtmakta İsraili geçmiştir.Amerikayla işbirliği yaparak bölgeyi kan gölüne çevirmiştir Arap baharının ilk yıllarında Aslında islam ülkeleri bizim devrimimizden esinlendiler diyerek değişim dalgasını savunan İran Arap baharı Batılı ve İran güdümündeki kukla Arap rejimlerini sallamaya başlayınca hem batı hemde İran Arap baharını tersine çevirmeye başladılar.

alia57

Suriyeli mazlumun kanı elinizdeyken,Yemende emperyalist emelleriniz uğruna ümmete kan ağlatırken bir de pişkinlik yapıp tüm ehli islama sahip çıkan siyasi harekete tokat(!)atıldı diye zil takıp oynuyorsunuz...Siz Paralelden bile haşhaşisiniz Ey mezhebini din edinen Persler...Belanızı bulmanız yakındır..

hakan

Helal olsun. Dogruya dogru. Keske korukorune akp yi destekleyen ulkemizdeki dindar gorunumlu mecusiler de bu durumu gorebilseler. Ama akp nin yolsuzluklari hirsizliklati ve işide yaptigi dunya kadar yardimi gormuyor dindar mecusilerimiz.

She captain

Tarih boyunca iran müslümanlara hep zarar vermiştir.müslümanlar(selçuklular,osmanlılar...vs.)küffarla cihad ederken şii iran onları hep arkadan vurmuştur.iranın kafirlerle savaştığı tarihte hiç görülmemiştir. Sadece müslümanlarla savaşmışlardır.bana sorarsanız hz. Ömer zamanındaki islama geçişleri de münafıkça olmuştur.hz peygamber(sav)in mektubunu yırtıp elçisini öldürenlerden de başka türlüsü çıkmazdı zaten.hz. Ömeri de onlar şehit ettiler.iran islam dünyasına yapışmış habis bir urdur.ordan mutlaka sökülmesi gerekir.ALLAH bu habis urun temizlenmesi için İŞİD'i onlara musallat eder İNŞAALLAH

erhan türüdü

siz bekleyin biraz.size öyle okkalı bir osmanlı tokadı atacağız ki ölene kadar yanağınızı tutacaksınız bidatçiler.

Bilal erdem

Nasılda Türkiye ve Akparti düşmanları fırsat bulunca içindeki kin ve nefretini kusuyorlar.

Cemil AYDIN

Mazlum edebiyatı yapan İran ın elinde Filistinli Suriyeli ve Iraklı yüzbinlerin kanı bulunmaktadır.İsrail saldırıları altında inim inim inleyen Filistinlileri bile Zalim deccal Esatı desteklemedikleri için Dini lider Hamaney tekfir etmiş ve halid Meşale Esata yaptıklarınızın cezasını çekiyorsunuz diyebilmiştir.Böldede Amerikan emperyalizmi istemediğimiz gibi İran fars emperyalizmine de hayır Zalimler için yaşasın cehennem...

Selahaddin

mezhepçi yobazlar,mecusi kalıntıları,ümmetin içine attığınız fitne ateşi ve akıttığınız kanlardan dolayı esas Allahın tokadını siz bekleyin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş