SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İnguş aktivist Zarifa Sautieva’nın serbest bırakılması için, imza kampanyası başlatıldı

İnguş aktivist Zarifa Sautieva’nın serbest bırakılması için, imza kampanyası başlatıldı

İnguş aktivist Zarifa Sautieva’nın serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı. Mart ayında İnguşetya’nın başkenti Magas’ta düzenlenen mitingte güvenlik güçleri, devlete karşı ayaklanma ve halkı devlete karşı kışkırtma suçlarıyla İnguş aktivist Zarifa Sautieva’u gözaltına almıştı.

İnguş aktivist Zarifa Sautieva’nın serbest bırakılması için, imza kampanyası başlatıldı
9.11.2019 11:16:08

44554513_2345412992154232_4955379063913971712_o

İnguş aktivist Zarifa Sautieva'nın serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

Leyla Gazdiyeva tarafından başlatılan kampanya sosyal medyada ses getirdi. Leyla Gadziyeva, Zarifa Sautieva'nın haksız tutukluğunun dolayı bu kampanyayı başlattığını belirtti. Gadziyeva, “Sesimizin duyulması hepimiz için önemlidir. Adil bir yasa önünde yargılanmak hepimiz için önemlidir. Zarifa şuan haksız yere demir parmaklıklar ardında tutuluyor. Birlikte olursak bütün ülkenin dikkatini bu davaya çekebiliriz. Dünyanın tüm özgür insanlarını bu kampanyaya imza atmaya davet ediyorum. Yarınlara hepimiz özgür kalalım, Zarifa'da özgür kalsın.” ifadelerini kullandı.

Mart ayında İnguşetya'nın başkenti Magas'ta düzenlenen mitingte güvenlik güçleri, devlete karşı ayaklanma ve halkı devlete karşı kışkırtma suçlarıyla İnguş aktivist Zarifa Sautieva'u gözaltına almıştı. 2019 Mart ayından bu yana haksız tutukluluğu devam eden aktivist için çok sayıda destek gelmişti. Memorial İnsan Hakları Derneği ve çeşitli STK'lar da konuyla ilgili çağrılar yapmıştı.

Zarifa Sautieva, siyasi sebeplerden yüzünden tutuklanan ilk İnguş kadını olduğu bildiridi.

maxresdefault_1


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR