SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
İngiliz polisi aile içi şiddeti azaltmak için 'kör bıçak' dağıtıyor

İngiliz polisi aile içi şiddeti azaltmak için 'kör bıçak' dağıtıyor

İngiltere'de Nottinghamshire polisi, evde gerçekleşen bıçaklama vakalarını azaltmak için mutfaktaki bıçakların kesmeyen bıçaklarla değiştirilmesini istedi. Daha önce bıçaklı saldırıya uğrayan ya da tehdit edilen kişilere 100 kör bıçağın verileceği bir program hazırladı.

İngiliz polisi aile içi şiddeti azaltmak için 'kör bıçak' dağıtıyor
13.6.2019 08:56:38

Independent'tan Maya Oppenheim'in haberine göre programı yöneten Başkomiser Matt McFarlane, “Sadece sokakta değil, aile içinde de çok fazla bıçaklama vakası görüyoruz. Önlem almamız gerek. Riski azaltmak istiyoruz” dedi.

McFarlane, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Proje kapsamında 100 bıçak hazırladık ve 50'sini dağıttık. İnsanlar birçok ciddi şiddet vakasından sonra evliliğini sürdürmeye karar verebiliyor. Çocukları için bir arada durmak isteyebiliyor.

"POLİSİN YAKLAŞIMI YANLIŞ"

Öte yandan, Surrey'deki kadın sığınma evinin yöneticisi Charlotte Kneer, programı sert biçimde eleştirdi. Kneer'e göre polisin aile içi şiddet olgusuna yaklaşımı yanlış.

“İnsanların tehlikede olduğu bir durumda polis harekete geçer, kör bıçak vermez” diyen Kneer, sözlerine şöyle devam etti: "Şiddeti uygulayan kişi, çekmecede ‘kullanışlı' bir bıçak bulamazsa, kendine başka bir araç bulur. Bu araç bir oklava bile olabilir."


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR