DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İftar vaktinde camiye saldırı

Suriye'nin Halep kentinde bulunan Saad El Ensar camiine iftar saatinde Esed rejimi tarafından saldırıldığı öğrenildi...

23.06.2015 01:12:02

Al Jazeera.com'un haberine göre; Halepli muhaliflerin yaptığı açıklamada, Saad El Ensar Camii akşam ezanının okunmasından bir kaç dakika sonra varil bombası ile vurulduğu ifade edildi. Açıklamaya göre, saldırıda ilk belirlemelere göre 15 sivil hayatını kaybederken 10'dan fazla kişi yaralandı. 

Rejim tarafından Halep'in Muvassalat semtine düzenlenen saldırıda ise can kaybı yaşanmazken 6 sivil yaralandı.

Saad El Ensar camisinde saldırı sonrası ağır tahrip oluşurken caminin bazı bölümleri bombardımanın etkisiyle yıkıldı.

Bölgede Esed rejimine karşı savaşan Liva-i Tevhid Tugayı'nın komutanı Muhammed Dabık, camilerin vurulması ile ilgili, "2013 yılı Ekim ayında 1451 olarak tespit edilen hasarlı ibadethanelerin bölgelere göre dağılımı şu şekilde: Şam ve çevre ilçeler 387, İdlib çevresi 108, Dera ve çevresi 231, Humus ve çevresi 217, Halep 158 ve diğer bölgeler 150" demişti.

Saldırılarda kutsal mekânların büyük oranda işlev göremez duruma geldiğini kaydeden Dabık, bir yıl sonra, 2014 Ekim ayında hazırlanan yeni raporda hasar gören veya yıkılan ibadethanelerin sayısının 2 bini geçtiğini söylemişti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

aslan

sayın abim bunların ne istediğini anlayabilen varmı? allah aşkına beri gelsin. insanların takip edilmesini mi istiyorsunuz edilmemesinimi. iç güvenlik yasası ile ilgili zırlamalarınızı ne çabuk unuttunuz, güvenlik zaafiyeti var demeye başladınız. bir gün öyle bir gün böyle, işine nasıl gelirse..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan