SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

İBB Ekipleri AA muhabiri için seferber oldu

Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Abdülkadir Nişancı'yı arama çalışmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri seferber oldu. Bölgedeki derenin yönünün değiştirilmesi için İSKİ ve İBB İtfaiye ekipleri arama kurtarma çalışmalarına destek oluyor.

İBB Ekipleri AA muhabiri için seferber oldu
23.5.2019 13:38:34

Anadolu Ajansı Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmalarında 13'ncü güne girildi. Nişancı'yı bulmak için bölgedeki derenin debisinin azaltılması ve dere yatağının yönünün değiştirilme çalışmalarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden destek geldi.

DERENİN DEBİSİNİ AZALTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Zaman zaman hayatlarını da tehlikeye atarak Nişancı'yı aramayı sürdüren ekiplerin çalışmalarının daha güvenli ve etkin yapılabilmesi amacıyla derenin önüne bent kurularak gölet oluşturulması, bu göletteki suyun ise tahliye edilmesi planlandı.
İSKİ bölgede;
•​2 adet yüksek, 2 adet orta kapasiteli pompa ve hortum
•​4 adet kamyon,
•​2 adet (4x4) arazi aracı
•​Su tahliye pompaları kullanmak üzere
16 kişiden oluşan personelle 14 Mayıs 2019 tarihinden itibaren AA muhabirini arama kurtarma çalışmalarına destek oluyor. İSKİ'den giden tahliye motorları, oluşturulan yapay göletin yanına, tahliye boruları ise yol güzergâhına yerleştirildi. Gölette biriken su, tahliye gücü saniyede yaklaşık bir metreküpe ulaşan motorlar yardımıyla 2 kilometre uzaklıktaki vadiye bırakıldı.

ibbcalisma7

İBB İtfaiye ekipleri;
•​Saatte 500 ton su çekme kapasitesi ve 1 km hortum uzunluğuna sahip hidrosap aracı,
•​2 araç olmak üzere
4 kişilik ekiple Bayburt'ta kaybolan gazeteciyi arama kurtarma çalışmalarına dahil oldu. Derenin yönünün değiştirilmesi amacıyla götürülen ekipmanlar haricinde, gerekli olması halinde 6 kişilik sualtı ve su üstü arama kurtarma ekibi her an yola çıkmak üzere İstanbul'da hazır halde bekliyor.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ile İBB İtfaiye ekiplerinin desteğiyle yürüten su tahliye çalışmalarında ekipler, dereden yapılacak tahliye sırasında her ihtimal göz önünde bulunduruluyor.

ibbcalisma4

ibbcalisma10


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR