DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hz. Muhammed karikatürlerini televizyona çıkaracak

Aşırı sağcı Wilders,Hz. Muhammed'in karikatürlerini parlamentoda sergilemesine izin verilmeyince gözünü televizyona dikti.

04.06.2015 08:56:50

Sputnik'in haberine göre; Hollanda Parlamentosu, saldırı yapıldığı sırada salonda bulunan ve karikatürleri ülkesinde sergileme sözü veren aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders'ı geri çevirdi. Karikatürlerin içeriğinin ‘saldırgan ve tartışmalı' bulunması üzerine Wilders, her yıl siyasi partilere tanınan yayın hakkını kullanacağını ve karikatürleri televizyon ekranlarına taşıyacağını söyledi. Siyasi otoriteler bu yayınlar esnasında siyasi partilerin neler söyleyeceğine karışamıyor.

'KILIÇA DEĞİL KALEMLE SAVAŞANLARA DESTEK'

Televizyonda yayınlama kararını ‘kılıç değil kalem kullanan insanları desteklemek' için aldığını belirten Wilders, “Karikatürleri incitici olabilecekleri gerekçesiyle yayınlamazsak, Teksas'taki etkinliğe girmeye çalışan saldırganlara ve onların takipçilerine, bu yaptıklarının işe yaradığı, bizi korkutmayı başardıkları mesajı vermiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil

net ve kesin tavır ile suruç olayını kınayan huda par camiası her zaman haktan ve adaletten yana olduğunu deklare etti ve ediyor. Kimse bu camiayı haksız bir şekilde itham edip te töhmet altında bırakmasın ensarioğluna duyrulur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş