DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hürriyet: Gülen Cemaati'ne deri yasağı

Gülen Cemaati'nin bu yıl kurbanlık derilerini toplaması 'terör' kapsamına alınmasına takıldığı belirtildi...

7 Yıl Önce
2015-09-23 06:34:16

Milli Güvenlik Kurulu'nda 'kırmızı defter'de 'terör örgütü' olarak gösterilen Gülen Cemaati'nin, bu yıl kurban derilerinin toplanmasına izin verilmeyeceği öğrenildi. Cemaat adına deri toplayanması halinde ‘terör örgütüne yardım ve finansal destek'ten yargılanacak ve polisin toplanan derilere el koyabileceği bildirildi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Kurban Bayramı'nda kurbanlık ve kurban derilerinden pay alma savaşı kızıştı. Türkiye genelinde 600 bini büyükbaş, 2 milyonu da küçükbaş olmak üzere 2.6 milyon hayvan kesilmesi bekleniyor.

10 MİLYAR TL'Yİ AŞAN EKONOMİ

Kesilecek kurbanlar göz önüne alındığında sadece kurbanlık ekonomisi 6.4 milyar lira gibi rakam oluştururken, nakliye, kesim, sakatat, deri gibi diğer faktörlerle birlikte kurbanlık ekonomisi 10 milyar lirayı aşacak bir rakam oluşturuyor. Bu kadar büyük bir ekonomik alanda fayda sağlamak isteyen vakıflar, dernekler, Türk Hava Kurumu (THK), Diyanet İşleri Başkanlığı ve camiler ise rekabet için tüm çalışmalarını tamamladı.

Türk Kızılayı ve Mehmetçik Vakfı vekaleten kurbanlık keserken, cami dernekleri ve Türk Hava Kurumu başta olmak üzere dernek ile vakıflar ise kurban derilerini toplamak için birbirleriyle yarışıyor. Önceki yıllarda kurban derisi toplamada en ön sıralarda yer alan Gülen Cemaati ise bu bayramda deri toplayamayacak.

81 İL EMNİYETİNE ‘EL KOYUN' UYARISI

"Terör örgütü" kapsamına alınan cemaatin deri toplamasına izin verilmeyecek. Bu konuda 81 il emniyet müdürlükleri uyarıldı. Uyarıda, ‘Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)' adına deri toplanmasına müsaade edilmemesi istenirken, cemaat adına kurban derisi toplayanlar hakkında terör örgütüne yardım ve finansal destek sağlamaktan işlem yapılması istendi. Ayrıca cemaat adına toplanan kurban derilerine de el konulması gerektiği uyarısı yapıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ne kadar siyaset uzmanımız varmış da haberimiz yokmuş. Ismet bey'in tespitleri tam yerinde ve gerçekleri ifade ediyor. Tabii ki, yegane kuruluş maksadı, buradaki vatandaşlar arasına nifak tohumları atmak, onları bölmek ve siyasetten soğutmak olan AD-D'nin partizanları bu gerçekleri görmezden geliyor ve yalan dolan iftiralarla, ağıza alınmayacak çirkef sözlerle, hem vatandaşlarımızı kandırmaya devam ediyor, hem de medeni tartışma kültüründen mahrum oldukları için, BIG üyelerine sokak dili ile saldırmaya devam ediyor. Ama aklı selim insanlar gerçekleri görüyor.

ASLAN

sinsi hainler, PKKdan da tehlikeli imiş de uyumuşuz...KURBANIN İŞKEMBESİNİ BİLE VERMEYECEM O ....LARA...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş