HTŞ: Esed rejimini yıkma fikrini geride bıraktık, Rusya ve İran'a karşı kurtuluş savaşı veriyoruz

Rusya destekli Suriye rejim güçlerinin muhaliflerin elinde kalan son bölge İdlib’e yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde Suriyeli muhalif gruplardan biri olan Heyet Tahrir'uş Şam (HTŞ) açıklama yaptı.

26.12.2019 10:50:42

Suriyeli muhalif gruplardan biri olan Heyet Tahrir'uş Şam (HTŞ) Lideri Ebu Muhammed el Golani, İdlib'e saldırıların arttığı bu günlerde yeni bir açıklama yaptı.

İşte Golani'nin açıklaması:

"BİR RUS İŞGALİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

"Bugün tam bir Rus işgali ile karşı karşıyayız. Suriyelilerin kanı üzerinden eski günlerini elde etmeye çalışıyor. En gaddarca metotları kullanıyor. Masum insanları öldürüyor, yerlerinden ediyor, hastanelerini, okullarını yıkıyor, tarlaları, fabrikaları yakıyor."

"PERS İMPARATORLUĞU HAYALİ KURAN BİR İRAN VAR"

"Ayrıca İran işgaliyle de karşı karşıyayız, Sünnileri atıp yerine eski Pers imparatorluğunu kurmak isteyenler, Şiilik ve mezhepçilik üzerinden, onların yerine kendi genişlemeci hayallerine hizmet eden insanları yerleştirmeye çalışıyorlar. Suriye yönetimi Rusya ve İran'ın kuklası olmuş durumda. Demografik değişim çerçevesinde Sünnilerin toprakları ve mallarının ele geçiriyor, hedeflerine varmak için Sünnilere karşı en çirkin soykırımı gerçekleştirmekten herhangi bir vicdan azabı duymuyorlar.

syeikh-jaulani2-1024x1024
Heyet Tahrir'uş Şam (HTŞ) Lideri Ebu Muhammed el Golani

"REJİMİ YIKMA FİKRİNİ GERİDE BIRAKTIK, RUSYA ve İRAN'A KARŞI KURTULUŞ SAVAŞI VERİYORUZ"


"İslam ümmetinin yanında, bir zamanlar Sovyetler Birliğini yok etmek isteyen, İran'ın hırslarına karşı koymaya çalışan ikiyüzlü dünya adına büyük bir savaşın eşiğindeyiz” diyen Golani, rejimi yıkma fikrini geride bıraktıklarını, şimdi ülkeyi Rusya ve İran'dan kurtaracak kurtuluş ve bağımsızlık savaşı verdiklerini kaydetti.

"İŞGALCİLERE KARŞI KOYMALIYIZ"

Rus ve İran işgali dinimizi, toprağımızı ve kaynaklarımızı hedef alıyor. Buna dayanarak bir sonraki mücadelemiz için fikir, plan ve vizyonlarımızı ortaya koymalıyız. İşgalcilere karşı koymak saldırganlık ve zulümlerine direnmekten başka seçeneğimiz yok."

Tüm dünyayı tehdit eden Golani, “Bu yolda ya şehit oluruz ya da zafere ulaşır, bunu da gözlerimizle görürüz. Tüm dünya ve bölge bu savaşın ekonomik, askeri ve güvenlik sonuçlarına katlanacak. Suriye, Irak, Yemen, Arap Körfezi ve özellikle de Suudi Arabistan ve Türk halkı bunların sonuçlarına katlanacak. Sonuçlar onların hayatlarına olumlu ya da olumsuz olarak yansıyacak. Sindirilecek çok şey var. Suriye'deki çatışma ve tüm bölge için büyük bir an geldi. Suriyeli gerillalar için son duruş. Esad'in kontrolündeki bölgelere karşı devam eden savaşın ortasında birçok senaryo ortaya atıldı. Şimdi yeni bir senaryo var” dedi.

 

YORUMLAR (0)