DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8769 ₺

EURO

16,8435 ₺

ALTIN

942,56 ₺

BİST

2.372,35 ₺

Hiç mi vicdanınız sızlamıyor?

Hayatlarını kurma umuduyla çıkıyorlar yollara. Riskli yolculuğun ucunda ölüm olduğunu bile bile...Göçmenlerin acı fotoğrafları gelmeye devam ediyor.

7 Yıl Önce
2015-09-02 11:54:40

TİMETURK | HABER MERKEZİ

İnsanlık ölüyor...Tek dişi kalmış 'medeniyet'e yokculuk yapan mazlumların fotografları hergün bizi kahrediyor. Balinalara gösterilen ilginin gösterilmedigi Suriyeli, Libyalı, Tunuslu, Afrika ve Iraklı binlerce göçmen daha rahat bir yaşam umuduyla denizlere açılıyor.

Kimisi annesinin kucağında kimi suda can veriyor kimi kıyıya vuruyor. İslam milletlerinin bu evlatlarının küçükcük bedenleri hiç mi vicdanları sızlatmiyor? Hiç mi insanlık kendisinden utanmıyor?

Meseleyi politik okumaya çalışanlar; bu çocuklar masum! Dili, dini kimliğini ölümün ayırmadığı bu küçük çocukları siz nasıl ayırıyorsunuz?Nasıl bunun üzerinden kamplaşıyorsunuz?

Bunlar çocuk! Bu fotoğrafları görüp vicdanınız sızlamıyorsa insanlığınızı gözden geçirin. Biz biliyoruz ki; siz kendi çocuklarınızın sahile vurduğunu görünce uyanacaksınız ama o zaman insanlığınızı kaybetmiş olacaksınız. Bunlar insan! Siz de insanca bakın meseleye, politik bakmayı bırakın.

acocuk

pl_1

ask2 .

YORUMLAR (9)

güven

melike sakin ol. hayatta anne olmaktan başka vasıflar da var. ben anneyim diye atıp tutmakla olmuyor bu işler. ayrıca gezideki ağaç olayını sen çok yanlış anlamışsın kardeşim. çok.

mehmet APAYDIN

sozun kelımenın bıttığı yer aynı yaslarda oğlum var yere dusse içim yanar bu gunahsızın ne gıbı bı gunahı vardı nasıl bı suc işledı de bu sekıl acı bı olum onu buldu daha nıcelerı var boyle nasıl bı dunyadır nasıl bı adaletı var ve bu nereye gıdecek buna sebep olanların allah belasını versın versınde acaba dıyo nsan gercekten varmı:!!!!!!!!!!!!

hakkı

''Eğer yolda yürürken ayağınıza bir taş takılırsa bunun sebebi büyük şeytan amerikadır,acaba demeyin,biraz düşünün bunun sebebi gerçekten amerikadır''İmam Humeyni Rahmetullahi Aleyh.Zalimler için,zalimlere maşa olanlar için yaşasın cehennem!

halide Şımır

Bu insanları memlekete alipta sahip cikmayanlar utansin nasil vicdaniniz var şehitler haric birde bu Masumlari mahvettiniz

mustafa polat

malum zihniyetteki kürtlerin bu çocuk hakkında üzülmeleri ya da yorum yazmaları için çocuğun kürt olması gerekirdi.kemalistleri hiç konuşmuyorum onlar içten içe bir müslüman çocuğu dah eksildi diye sevinmişlerdir bile.ırkçılığın insanı nasıl esfel-i safiline çektiği çok iyi anlaşılıyor.

Osman Türk

Bu fotograflari gordugum zaman kendimden nefret ediyorum. Cunku bir çocuk öldü ve ben bisey yapamadim. Biz insan degiliz.

Melike

Rabbim bizleri affetsin :( bir anne olarak resimlere bile bakmayı yüreğim kaldırmıyor iki ağaç için kendini paralayanlar nerdesiniz nerde kaldı sizin çapulculuğunuz can bu be evlattt cennet kokusu :(

Rüveyda eren

Ağac için üzülen tayfaya seslenmek manasızlik olur.Fakat suriye halkını bu acımasızlığa becbur bırakan siyasete,esed ve onunla savaştıgini söyleyenlerin kime,neye hizmet ettiklerini sorgulamak suriye halkına ve insanlığın kaderine gercek katkıyı yapacaktır.

selim

Suriye'yi bu hale getirenleri tarih yazacak...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş