DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'li vekilden Kürdistan çıkışı

Mardin Nusaybin’nde Suriye sınırında askerin hendek kazması üzerine protesto yürüyüşünde olaylar çıktı...

07.07.2015 05:53:38

PYD'nin askeri kanadı YPG güçlerinin Tel Abyad'ı IŞİD'in elinden almasından sonra Türkiye sınır güvenliğini üst seviyeye çıkardı. Sınırda askerin hendek kazmasını protesto eden HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli, "Bu hendeklerin biran önce durdurulmasını istiyoruz. Kürdistan'ın kalbi tektir ve birlikte atıyor. Hiç kimse buna mani olamayacaktır.'' dedi.

Ajanslarda yer alan habere göre; HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli, hendek kazılmasının biran önce durdurulmasını istedi.

GEÇİŞLERİ ENGELLEMEK İÇİN

HDP'li Güneyli, Kürtçe yaptığı konuşmadaNusaybin ile Kamışlı arasında hendek kazılmasını kabul etmeyeceklerini, kazının biran önce durdurulmasını istedi.

Güneyli'nin açıklaması şöyle:

''Vatanımız dört parçadır. Eğer bir parça yoksa diğerler de yoktur.  Biz sınırların kalkmasını isterken iktidar sınırların arasını açmaya çalışıyor. Barışta ısrar ediyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde tel örgüler bile kalmazken bugün bu hükümet hendek kazıyor. Bu hendeklerin biran önce durdurulmasını istiyoruz. Kürdistan'ın kalbi tektir ve birlikte atıyor. Hiç kimse buna mani olamayacaktır.''

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

24 tane arap devletinden neden kimse rahatsiz olmuyor da irkcilar neden Kurdistana tahammul edemiyorlar. Lanet olsun sizin kardesliginize

faruk

MHP'nin kızıl elmasına ne kadar benziyor değil mi? Zavallı IRKÇILAR... Kullanılacak ve sonra bir kenara atılacaklar. Aynen 12 Eylül'de kullanılan ülkücüler gibi. Irkçıların en önemli özelliği mantıklı ne sunarsan sun anlamazlar. Kısaca MAN kafadırlar.

Selim

Karnını Türkiye'den aldığın maaşla doyuruyorsun nasıl olacak bu iş? İnsanın tek yüzü olmalı.

kürdistan

Helal olsun sayin vekilim zaten realiteyi ifade etmis. Gocunacak ne var bunda.Kürdistan kelimesi ta selcuklu sultani Sencer tarafindan kullanilmis ve gunumuze kadar gelmis. Oysa turkiye kelimesi 90 yildi kullaniliyor. Şimdi hangisine saşirmak gerek.

44

Orada IŞİD varken neden hendek kazılmadı?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş