DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hamas, Kuveyt ve Tunus saldırılarını kınadı

Hamas, dün IŞİD'in gerçekleştirdiği Kuveyt ve Tunus'ta meydana gelen patlamaları sosyal medya üzerinden kınadı

7 Yıl Önce
2015-06-27 13:40:48

Hamas, Tunus ve Kuveyt'teki terör saldırılarını şiddetle kınadığını duyurdu. 

Hamas siyasi büro üyelerinden İzzet er-Rışk sosyal paylaşım ağı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kuveyt'teki İmam Sadık Camisi'nde düzenlenen saldırının tüm yasa, değer ve kurallara aykırı bir suç eylemi olduğunu vurgulayarak, Kuveyt halkı ile olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini sundu.

Tunus'ta otele düzenlenen saldırının ise "demokratik dönüşümün bölgedeki örneği haline gelen ülkenin uzlaşmacı yaklaşımına aykırı" olduğunu ifade eden Rışk, Hamas'ın Kuveyt ve Tunus'taki söz konusu saldırıları şiddetle kınadığını belirtti. 

Kuveyt'te dün Şiilere ait İmam Sadık Camisi'nde intihar saldırısı düzenlenmiş, saldırıda 27 kişi hayatını kaybetmiş, saldırıyı IŞİD'in "Vilayeti Necd" isimli Suudi Arabistan kolu üstlenmişti.

Tunus'un Susa kentindeki bir otele dün düzenlenen saldırıda, aralarında turistlerin de bulunduğu 39 kişi ölmüş, saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (5)

Hasan gezener

Ey Hamas bu nasıl muslumanlik? Tunus ve Kuveytteki saldırıları kına ama Kobaniden bahsetme.

Piyon hamas

Kürdistanda rojava ise 200 kisi isid tarafindan katledildi. Hamas bunu gormuyor mu. Peki biz neden Gazze icin aci duyuyoruz.

Tahir000

Ey Hamas Mücahitleri. Kimse sizin kadar temiz ve şereflice mücadele etmemiştir. Çünkü sizin tek silahınız damarlarınızda akan iman ve kalplerinizdeki Allah peygamber sevgisidir. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah deaşa ve deaşçılara akıl fikir versin.

Kürd

Kobani katliamini kinamak size zor mu geldi sayin Hamas yetkilisi. Oysa siz Israil Devletine karsi yillarca terör saldirilari yaparken bütun müslümanlar gibi Kürtler de maddi ve manevi her türlu destegi esirgememisti sizden. Şimdi kalkip Kürtlere uygulanan vahşeti gormezden gelip tunusta olen 30 tane yabanci turist icin taziye yayinlamak hem nankorluk hem de ihanet degil midir?

cengiz gokuzum

Sayin hamas galiba sizin tunusta islamin bittiginden haberiniz yok isid neye karar vermis ise dogru verir tunus hiristiyanlarin yonetiminde bir devlet ve cezayi hak etmistir bilip bilmeden aciklama yapma olurmu filistini kurtarmaya odaklan isidin isine karisma tavsiye ediyorum

Görüş Bildir Bizimle Paylaş