DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hakim ve savcılar darbe girişimini protesto etti

Büyükçekmece Adliyesinde görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcılar darbe girişimini protesto etti.

6 Yıl Önce
2016-07-18 11:02:45

Büyükçekmece'de görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları, 'FETÖ'nün darbe girişimini protesto etmek için cübbeleriyle adliye önünde toplandı.

Hakim ve Cumhuriyet savcıları, İstiklal Marşı okurken bu sırada göndere Türk bayrağı çekildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Kapıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükçekmece Adliyesi hakim ve savcıları olarak, demokrasi şehitlerini anmak üzere bir araya geldiklerini ve hepsine Allah'tan rahmet dilediklerini söyledi.

Kapıcı, Türkiye'nin olağanüstü günlerden geçtiğini ifade ederek, "Bizler yargı camiasının çalışanları, hakim ve savcıları olarak, gücümüzü halktan alıyoruz. TBMM'nin çıkardığı Anayasa ve kanunlara göre görevimizi yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu mücadele sırasında üzerimize düşen neyse hepsini yapacağız. Bundan Türk milletinin emin olmasını istiyoruz." diye konuştu.

Yaklaşık iki yıldan bu yana paralel ihanet çetesinin devlete büyük saldırısı olduğunu anlatan Kapıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun en son örneğini 15 Temmuz gecesi gördük. Türk milleti yaşlısıyla, genciyle, tüm insanlarıyla bu darbenin karşısında durdu. Allah'a şükür ki büyük oranda bunlar önlendi. Bundan sonra devlet görevlilerine düşen; bunu gerçekleştirenleri bulup, ortaya çıkartıp, Türk yargısının önüne teslim edip, gerekli cezaların verilmesini sağlamaktır. Bu vesile ile tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş