SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Gırgır Dergisi kapatıldı

Gırgır Dergisi kapatıldı

Sözcü Gazetesi'nin dergisi Gırgır son sayısının kapağında Hz. Musa'yı hedef aldı. Yoğun tepkiler üzerine kapatıldı.

Gırgır Dergisi kapatıldı
17.02.2017 13:04:44

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Sözcü Gazetesi'nin dergisi Gırgır, son sayısının kapağında Hz. Musa'yı hedef aldı. Yapılan bu çirkin karikatür kısa sürede sosyal medyada yoğun tepki aldı. Yayın şirketinin avukatı, Gırgır Dergisi'nin kapatıldığını duyurdu. Açıklamada 'Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız' denildi.

İlk önce sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Dergi, gece yarısı 00:48'de şu açıklamayı yaptı:

"Yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle basım öncesi fark edilmeyen bu 'berbat' karikatür nedeniyle incitmiş olduğumuz herkesten özür dileriz.".

Açıklama inandırıcı ve samimi görünmediği için tepkiler devam ediyor.

1 GÜNDE HAREKETE GEÇİP DERGİYİ KAPATTILAR

04:55'te Türk Yahudi Toplumu'nun devlete yaptığı "Mukaddesatı aşağılayarak yapılan mizahı kınıyor, yazı veya mizah ile yapılan nefret suçlarına devletimizin etkili önlem almasını bekliyoruz" çağrısıyla acilen harekete geçen Sözcü Gazetesi ve Gırgır Dergisi'nden tekrar bir açıklama yapıldı.

Derginin yayıncı şirket tarafından bugünden itibaren kapatıldığı belirtildi.

Gırgır, artık satılmayacak.

Ekran Resmi 2017-02-17 13.21.22 (2)

Yayıncı şirketin avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız."


    YORUM YAZ

YORUMLAR

raziye / 17.02.2017 16:18:07
bunların dini inancı Allah ı yok ki.bunlar nasıl böyle soysuz oldular aklım almıyor. ama şuda varki dünya tanıdı bizi Hamdolsun. birliğimizi dirliğimizi gördüler. yapılan kötü hareketler bizi birbirimize daha da cok bağlıyor. bizi yenemeyeceksınız ahmaklar.
cemali / 17.02.2017 15:15:45
Kapatıldı diye reklam yapmayın ... sanki devlet kapatmıoş gibi algı oluşuyor,Gırgır dergisi kendini kapatmış Canlı bomba gibi giderkende Devlet bizi kapattı algısı oluşturmak istiyor...
kenan onur / 17.02.2017 15:06:46
DİNSİZ DERGİ çalışanları olursa böyle icraatlarla FRANSA yı kıble edinmişler.
Süleyman / 17.02.2017 14:25:21
İsrail takımının Beşiktaş ile yaptığı maçta tribünlerde Hz. Musanın Kızıl Denizi geçişi resmedildi...Sanırım Sözcü ve Gır Gırın kulağını İsrail çekti ve derhal kapatıldı... http://www.milliyet.com.tr/beer-sheva-taraftarindan-hz-musa-besiktas-2397826-skorergaleri/
Murat / 17.02.2017 13:55:46
Niçin bu kadar beklendi? Anında tepki verselerdi samimi olduklarına inanırdık. Devletimize güveniyorum, hadlerini en güzel şekilde bildirecektir.
Kürdi amed / 17.02.2017 13:24:29
Yayıncı şirketin açıklamaları samimi değil, tepkiler artınca u dönüşü yapmış. Peygamberler arasında bir mümin fark gözetmez. Hz musa ya yapılan hakaret Hz Muhammed s.a.v'e yapılmış sayılır ve tüm diğer peygamberlere yapılmış sayılır. Sözcü gazetesi de bu alçakça tavırdan sorumludur.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.