DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker:

7 Yıl Önce
2015-06-03 17:11:57
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Biz zulme ve zalime karşı birlikte direniriz, ayakta dururuz, demokrasiyi, barışı, huzuru getirir, Çözüm Süreci'ni de kalıcı bir barışa dönüştürürüz. Bunun için siyasi istikrar lazım. Bu da AK Parti ile gelir" dedi.

Diyarbakır'daki temaslarını sürdüren Bakan Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Fazıl Hüsnü Erdem ile Silvan ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Eker, burada yaptığı açıklamada, 2012 yılında Silvan Barajı'nın temelini attıklarını hatırlatarak, barajın bölgenin ekonomik dinamiklerinden biri ve benzeri yatırımların tamamlanması ve istikrarın Türkiye'nin büyümesine bağlı olduğunu vurguladı.

Bakan Eker, vatandaşın beklentisinin iş ve istihdam ile buna bağlı olarak huzur ve güven ortamını oluşturduğunu kaydetti.

- "Baskıyı ve zulmü bugün kendileri gibi düşünmeyenlere yapıyorlar"

"İki dil kullanan bazı partiler var. Batıda barışı doğuda ise kendilerinden başka partilere baskı söz konusu. Vatandaşlarımızın şikayetleri var. 'Zorbalık olmasın, serbestlik olsun' diyoruz. Eğer serbestlik olursa vatandaş hür iradesini kullanır" ifadelerine yer veren Bakan Eker, bu baskının Diyarbakır'ın Silvan ve Bismil ilçelerinde hissedildiğini belirtti.

Eker, şöyle konuştu:

"Zorbalık geçmişte bölgede zaman zaman devletin memurları tarafından vatandaşlara uygulanıyordu. Bugün devletin o yanlış politikasını taklit eden ve onu kendine rehber edinen siyasi bir görüş var. HDP ve onların yanlıları, 25 yıl önce devlet eliyle yapılan baskıyı ve zulmü bugün kendileri gibi düşünmeyenlere yapıyorlar. Bu, vatandaşın kabul etmediği ve etmeyeceği bir şeydir. Bugün bir baskı var ama vatandaş bunu yüksek bir sesle söyleyemiyor. İnanıyoruz ki; vatandaş seçimde sandığın başında yalnız kaldığında bu tepkisini demokratik şekilde kullanacaktır."

- "Ülkeyi kaos ortamına, koalisyon günlerine götürmek isteyenler var"

Eker, "Türkiye'yi koalisyon günlerine geri götürmek isteyenler iş ve istihdamın sağlanmasını, huzur ve barışın tesis edilmesini istemeyenlerdir. Türkiye, 1990'lı yıllara geri götürülmek isteniyor" dedi.

Halkın bu konudaki sıkıntılarını kendileriyle paylaştığını aktaran Bakan Eker, sözlerini şöyle tamamladı:

"Vatandaşlarımızın asla endişe etmemeleri, korkmamaları gerekiyor. Hepimizi öldürecek halleri yok. Zulüm sadece zalimin karıdır. Biz zulme ve zalime karşı birlikte direniriz, ayakta dururuz, demokrasiyi, barışı, huzuru getirir, Çözüm Süreci'ni de kalıcı bir barışa dönüştürürüz. Bunun için siyasi istikrar lazım. Bu da AK Parti ile gelir. 1990'lı yılların başında Silvan'da onlarca kişi faili meçhul cinayete kurban gitti. Ülkeyi 1990'lı yıllardaki o kaos ortamına, koalisyon günlerine götürmek isteyenler var. 3 parti bu konuda el ele, kol kola vermiş, birbirlerinin değirmenine su taşıyorlar."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş