SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
General Motors CEO'sundan Elon Musk açıklaması

General Motors CEO'sundan Elon Musk açıklaması

General Motors (GM) CEO'su Mary Barra, yaptığı açıklamada Elon Musk'ın sendikalı işçi çalıştırmak istemediğini ve bundan dolayı GM ile Tesla arasındaki satış görüşmelerinin olumsuz geçtiğini belirtti.

General Motors CEO'sundan Elon Musk açıklaması
12.1.2019 10:10:32

Timetürk Çeviri

General Motors (GM) CEO'su Mary Barra, Tesla şirketinin CEO'su Elon Musk'ın General Motors'un iş kaybına uğrayan şirketlerinden birini alma ihtimali olmadığını belirtti.

Barra Tesla'nın GM'nin Detroit ya da Lordstoewn ve Ohio'daki yakında üretim yapılmazsa kapanmak üzere olan fabrikalarından birini alması üzerine konuştuklarını doğruladı.

"MUSK İLE GEÇMİŞTE GÖRÜŞMELER OLDU"

Berra, “Geçmişte görüşmelerimiz oldu. Ancak Tesla bizim Birleşik Otomotiv Çalışanları Sendikası'nın temsil ettiği işgücümüze ilgi duymuyor. Bu belirsiz bir konu” dedi.

Birleşik Otomotiv Çalışanları Sendikası GM'nin Amerika'da saatlik ücretle çalışan işçilerini temsil ediyor. Tesla CEO'su Musk, daha önce şirketinin GM'nin fabrikalarından birini alabileceğinin sinyalini vermişti ancak Musk, sendikalaşmayı eleştirerek bunun işçilerin güven ve iyi ödeme almalarına rağmen GM'nin çküşüne yol açtığını öne sürmüştü.

Kaynak: USA Today


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR